Доколку патите од болки и отоци во пределот на зглобовите, се занимавате со спорт или со тешка физичка работа, имате зголемена телесна тежина или сте склони на повреди и исчашувања Ви го препорачуваме Artriflex.

Artriflex е нов природен препарат од фирмата VITALIS Doctor's group кој е наменет за создавање и одржување на здрав коскено-зглобен систем , намалена вкочанетост на сите зглобови, за зајакнување на ‘рскавицата, зголемување на еластичноста и подвижноста на зглобовите, лигаментите и мускулите. Специјалната и единствена формула од клинички докажани супстанции-глукозамин, хондроитин, МСМ-а и тимијан ефикасно делува на сите зглобови: колено, колк, останатите зглобови на нозете, рацете, ‘рбетот и вратот.

Артрифлекс се препорачува како додаток во секојдневната исхрана на лица кои имаат воспаление и вкочанетост на зглобовите, болки во зглобовите и артроза.

Artriflex ублажува при остеоартритис и ревматски артритис, ишијас, лумбаго и гихт, но се препорачува и како превентива на сите оние кои би можеле да добијат повреди на зглобовите и мускулите, бидејќи ги исхранува и учествува во правилна градба на ‘рскавицата и лигаментите. Ја одржува мекоста на зглобовите, го влажни и надувува изолациониот слој на ‘рскавицата и помага во заштита на ‘рскавицата од понатамошно пропаѓање и природно ја обновува.

МИЛАН Ќераниќ, Белград:
"Јас сум Милан Ќераниќ и имам 90 години. Имав силни болки во колковите и во колената. Се движев со помош на патерици. Болките беа неиздржливи и постојано размислував како да го решам проблемот, но, за среќа, во „Курир„ прочитав за Artriflex на Vitalis, за лекување на ‘рскавицата и за подобрување на движењето и решив да го испробам лекот.
- Го земав Artriflex 2 х 1 два месеца и кон крајот на вториот месец почувствував подобрување.
- Продолжив со терапијата со Artriflex 1 х 1 и со масажа со спорт кремот, така што сега се чувствувам многу подобро и се движам без бастун.
- Сметам дека доколку се користи Artriflex истовремено со спорт кремот, побргу и поуспешно се доаѓа до подобри резултати во лекувањето."

АНИЦА Стјепиќ, Равни:
"Благодарение на Artriflex повторно лесно и сигурно одам.
Моето име е Аница Стјепиќ, пензионерка сум. Работниот век го поминав како просветен работник уживајќи во својата работа и во младоста што ме опкружуваше. Со годините болките во ‘рбетот и во колената се зголемуваа и ми го отежнуваа движењето. Тешко станував и чувствував несигурност во нозете поради болките во колената. Благодарение на Artriflex повторно лесно станувам и сигурно одам. По првата кутија болките станаа подносливи, а со понатамошното земање на лекот сосема исчезнаа. Сега повторно уживам во секое движење. Artriflex од срце им го препорачувам на сите што имаат слични проблеми, за полесен и поубав живот без болка. Убаво што постите, би благодарам на тоа.
Аница Стјепиќ "

ЈУЛКА Кузмановиќ, Врчин:
"Artriflex успеа да ми ги реши проблемите со остеопорозата, сколиозата и спондилозата. Користев разни лекови и кремови, како и физикална терапија. Болките беа неиздржливи, а во кревет со напор се поместував и не успевав да најдам соодветна положба без болка. По еден месец користење на капсулите јас се чувствував преродено. Сега веќе мирно спијам и можам со леснотија да ја најдам положбата што ми одговара. Ви благодарам што го пронајдовте лекот за мојот проблем."

СЛОБОДАН Кнежевиќ:
"Како што е редот, прво да се претставам. Се викам Слободан Кнежевиќ и имам 92 години. Имам проблем со болки во нозете поради премногу вежби со виткање на колената и погрешна терапија (физијатарот со два торзивни повлекувања на ногата ми ги повреди лигаментите на карличниот зглоб). Одам со помош на патерици. Ногата со секој чекор до скоро реагираше со интензивна болка во коленото и во колкот. Во кревет морав да лежам само на грб. Пред три месеци почнав да пијам Artriflex, а од скоро почнав да ги масирам болните места со кремот Sports cream. Трпелив сум зашто рехабилитацијата од овој вид не помага одеднаш, но се надевам на целосен успех затоа што во некои денови не чувствувам болка кога пешачам, а во кревет веќе не чувствувам болки кога спијам дури и кога спијам на страна. Одлучив да продолжам со терапијата, колку и да трае долго зашто позитивните ефекти се чувствуваат."

АНГЕЛА Ивановиќ, Белград:
"Преку 25 години имам остеоартритис. Зглобовите ми отекуваа, а болките беа неподносливи. Чувствував константа вкочанетост во зглобовите на рацете, колената и во колковите. Најчесто чувствував болки во колковите при поголеми физички активности. Пиев разни лекови и ништо не ми помогна. Првпат кога ја видов рекламата за Artriflex веднаш го нарачав. Го користам веќе 6 месеци и проодов. Дотогаш користев две патерици, а после само две кутии животот ми се промени на подобро. Подвижноста ми е одлична и зголемена ми е и флексибилноста на зглобовите. И понатаму редовно пијам Artriflex и ќе го пијам до крајот на животот затоа што ми го спаси животот."

БЛАГОЈА Савиќ, Косјериќ:
"Капсулите Artriflex почнав да ги користам по препорака на мојата сестра. Примав инјекции за болки и испив разни таблети, но болките во рамото и во коленото не ми поминаа, не можев да одам, па на крајот решив да се обидам со капсулите Artriflex и со кремот Sports cream. Уште во првите денови забележав благо подобрување, а по 20-ина дена болките исчезнаа, можев да ѝ се вратам на работата. Продолжив превентивно да ги користам вашите производи – капсулите Artriflex и кремот Sports cream. Искрено, на секој што има слични проблеми би му препорачал да ги проба, нема да се покае, тоа го гарантирам. Ѝ благодарам на компанијата Vitalis што направи вакви лекови, јас сум презадоволен. Големо благодарам."

ВЕРА Стојановиќ, Врќин:
"Во трговија работев 32 години како продавачка, значи цел ден на нозе. Ми страдаа колената, т.е. ‘рскавицата. Тешко се движев, секој чекор беше болен. На ТВ видов реклама за Artriflex и одлучив да ги пробам. Видливо подобрување настана после два месеца користење на капсулите Artriflex. Јас сум ваш верен потрошувач веќе три години и немам намера да се откажам. Ѝ благодарам на компанијата Vitalis што ги направи Artriflex и ни овозможи нормално да живееме. Им ги препорачувам на сите што имаат проблеми со зглобовите и движењето. Голем поздрав!"

Коленото повторно ми функционира!

МИЛИВОЈЕ Џорџевиќ, Косовска Митровица:
"Artriflex го реши мојот проблем. Овој пат сакам да му се заблагодарам на Vitalis за решението на мојот проблем! Со употребата на вашиот производ Artriflex успеав за кратко време (еден месец) да го вратам во функција коленото на левата нога. Движењата на коленото претходно беа ограничени, не можев да чучнам. По употребата на препаратот болките исчезнаа. Сега се чувствувам многу подобро, полесно се движам, бидејќи сѐ е полесно и безболно. Од вашиот препарат сум навистина задоволен и понатаму ќе го употребувам. Благодарен сум за вашиот одличен производ Artriflex."

Ви благодарам за Artriflex.

МИЛАНКА Мишковиќ, Шид:
"Artriflex ми помогна и во третата доба нормално да живеам и да работам. Се одлучив за вашиот препратат Artriflex пред 6 месеци кога го видов на телевизиска реклама. Една жена зборуваше како има проблеми. Кога ја слушав нејзината приказна како да зборуваше во мое име. Тогаш го земав телефонот и порачав две кутии + 1. Сега, по три месеци користење Artriflex, сѐ исчезна. Од тогаш сум ваш верен потрошувач и благодарна сум што произведовте така ефикасен препарат, кој ме врати во нормален живот. Ви благодарам за Artriflex."

Болките и вкочанетоста исчезнаа!

НАДА Трајков, Босилеград:
"Сакам да му се заблагодарам на VITALIS, бидејќи чувствувам должност и обврска. Не можам да бидам скромна кога треба да го пофалам вашиот производ. Веќе една година имам проблеми со болки во зглобовите. Чувството на вкочанетост дополнително ја влошуваше состојбата. Користев разни лекови, но залудо, ништо не ми помогна. Имав голема среќа, кога одлучив да пробам Artriflex капсулите. Со редовно користење, првенствено болките престанаа, потоа и вкочанетоста. Благодарна сум и за љубезноста и ажурноста на вработените. Голем поздрав до компанијата VITALIS, многу успеси во иднина."

Повторно сум сигурна и витална при движење.

МАРИЈА Дорословачки, Бечеј:
"Добар ден Vitalisu. Artriflex го реши мојот проблем. Капсулите Artriflex ги користам веќе неколку месеци и благодарение на овој препарат јас се препородив. Прво престанаа болките, потоа и чувството на вкочанетост се намали. Повторно сум сигурна и витална при движење. Сешто пробував, но без успех. Artriflex на Vitalis е прав погодок за мене. Голем поздрав за Vitalis!"

Го користев, го користам и секогаш ќе го користам.

Милан Грујанац, Нови Сад, Р. Србија:
„Имав големи проблеми со колената бидејќи многу ме болеа. Ме болеше и колкот. Се консултирав со многу лекари и си го барав лекот, но од сè што ми препишуваа како терапија, ништо не ми помагаше. Еден ден на телевизија ја видов вашата реклама за производот Artriflex. Го купив и го користев неколку недели. Почнав да се чувствувам многу подобро. Едноставно болките ми исчезнаа, се движев нормално, така што и денес го користам вашиот препарат и се чувствувам повеќе од добро. Им го препорачав Artriflex на моите пријатели, познајници и другари и повеќето од нив почнаа да го користат. Сите што го пробаа се многу задоволни“.

Многу подобро се движам и болките ми се намалија.

ЕВА Берацка, Панчево:
"Моите движења и болки се доста подобрија откако го користам Виталис производот, Artriflex. Пензионер сум и со години болувам од ‘рбетот и зглобовите. Сите лекови ги користев, но откако користам Artriflex, многу подобро се движам и болките ми се намалија. Јас сум презадоволна од дејството и би го препорачала на сите кои имаат исти проблеми како јас. Благодарам Виталис!"

Имав реума и гихт.

БРАНКО Илиќ, Земун:
"Почитувани, многу сум благодарен на Вашиот производ Artriflex. 15 Години болувам од реума и гихт. Силен оток во нозете и рацете, прсти деформирани. Така 22 години. Не можев да облечам обувки. Пиев разни лекови за реума и гихт. Но ништо не ми помогна. Со Вашите Artriflex капсули се се нормализира!!! Презадоволен сум."

Artriflex го реши мојот проблем!

СВЕТЛАНА Мичевиќ, трговец:
„Сакам да се заблагодарам на Vitalis што во Artriflex капсулите го спаковал решението за мојот проблем! А тоа се состојки кои го обновија и стопираа пропаѓањето на мојата ‘рскавица. Со дисциплинирано пиење, за 2 месеци движењата ми станаа лесни и безболни до толку што заборавив на проблемите. Штом престанав со пиење, болките постепено почнаа да се враќаат. Заради тоа, за да избегнам оперативен зафат-вградување на нов зглоб, што често се случува кај жени од мојата професија, решив на време да ја почнам борбата и повторно се вратив на Artriflex капсулите кои на сите другарски ги препорачувам.“

ПРВО ПРЕСТАНАА БОЛКИТЕ, А ПОТОА И ЧУВСТВОТО НА ВКОЧАНЕТОСТ!

ДУШАНКА Вулетиќ, Белград:
"ARTRIFLEX kapsule капсулите ги користам веќе неколку месеци, посебно откако во октомври 2011 година ми констатираа Coxarthrosis на левиот колк и ми предложија операција. Непрестани болки, без разлика дали мирувам или се движам, беа неподносливи. Секое движење ми претставуваше тежина. Благодарение на исклучителната ефикасност на овој препарат, за само неколку дена, почувствував драстично подобрување. Прво престанаа болките, а потоа и чувството на вкочанетост! Ми се врати сигурноста, енергијата и издржливоста-виталноста! Сметав дека мојата операција во јануари оваа година е неизбежна. Хоспитализирана сум, но брзо после прегледот кај својот лекар специјалист и направените снимки и анализи, утврдено е големо подобрување. ’Рскавицата на левиот колк беше во далеку подобра состојба во однос на претходните прегледи! Операцијата е одложена. Голем поздрав Vitalis!"

МОИТЕ ДВИЖЕЊА СЕ ПОДОБРИ, БЕЗБОЛНИ И МНОГУ ПОДОБРО СЕ ДВИЖАМ!

ВИДОСАВА Дракулиќ, Земун, пензионер:
"Артрозата на колкот многу полесно ја поднесувам! Со години имам проблеми со колкот. Многу работи пробав за да си олеснам, но без успех. Од пријателка слушнав дека излегол нов Vitalis препарат за зглобови – Artriflex и решив повторно да пробам. Имав јаки болки. После нешто повеќе од месец дена, моите движења се подобри, безболни и многу подобро се движам! Навистина сум задоволна и продолжувам понатака. Благодарна сум Ви за волку добар производ Artriflex."