Venogel е билен препарат во облик на гел. Содржи комбинација од природни состојки кои моментално ја отстрануваат болката, грчевите во нозете, го неутализираат чувството на тешки нозе и ја витализираат кожата. Единствената Виталисова формула ги неутрализира проширените вени и испуканите капилари брзо, лесно и потполно природно!!! Venogel ја подобрува циркулацијата, ги зајакнува и тонизира зидовите на крвните садови, ги штити крвните садови од воспаление и ја негува кожата.

Решете го проблемот со пороширени вени брзо и на природен начин со Vitalis Venogel.
Venogel е природен препарат на потполно билна основа против проширени вени и капилари. Моментално го елиминира чувството на уморни и отечени нозе! Билните сустанции ја витализираат кожата и ги намалуваат грчевите и пукањето на капиларите. Не остава траги на облеката, бидејќи е во облик на гел. Помогнете им на своите нозе! Вашите нозе ќе бидат убави, лесни и неговани.

МОМЧИЛО Шариќ, Земун, Р. Србија:
“Веќе долго време го употребувам вашиот Venogel и ги отстранив сите болки во скочните зглобови и многуте капилари и отоците на тие места. Сега го употребувам Sports cream за ‘рскавицата на скочниот зглоб со која имам проблеми поради замрзнување на тој дел од ногата. Ви благодарам за упатот да ги користам овие лекови.
Поздрав, Момо”

МИЛИЦА Јовановиќ, Белград, Р. Србија:
“Има протези на двете колена (колената ми се оперирани истовремено). Затоа имам тешкотии со мускулите, чести и јаки грчеви и тешкотии додека се движам. Операцијата на колената ја правев пред 10 години. По неколку години, почнав да се сопнувам и да паѓам, не гледав каде одам. Добив голем број хематоми. Почнаа да ми отекуваат скочните зглобови и листовите да ми бидат под „напон“. Лекарот ме советуваше да го користам гелот, но не ми помогна. Потоа слушнав за Venogel на Vitalis. Venogel ми помага моментално да се неутрализира болката и да се намали отокот на ногата, и во голема мера да се намалат грчевите. Ќе го користам и понатака.”

РАДОЈКА Ступар, Кикинда, Р. Србија:
“Се викам Радојка Ступар и имам 75 години. Пред 4 месеци на нозете ми се појавија џумки и црвенило од јаки болки. Ме болеа дури и петиците и стапалата. Едвај можев да стојам. Бидејќи редовно ги купувам вашите производи, на телевизија видов дека имате крем против проширени вени. Пробував и други производи, но ништо не ми помогна. Во аптека го најдов вашиот производ Venogel и веднаш ми помогна. Поминаа болките и исчезнаа џумките. Кога ме болат вратот и рамената, се мачкам со Venogel и болката поминува. Поради тоа, сум ви многу благодарна. Со почит, Радојка Ступар”

ИВАНА Миленковиќ, Крагуевац, Р. Србија:
“Ја сум Ивана Миленковиќ, медицинска сестра во КЦ Крагуевац. Venogel го користам сигурно 10 години. Почнав кога се нарачуваше и кога сè уште го немаше во аптеките. И денес чувствувам огромно олеснување кога го користам. Мојот сопруг е инвалид, па го купувам и за него, а нашите примањата некој пат не дозволуваат да го користам онака како што сакам и како што некогаш го користев. Нема потреба да зборувам многу за вашиот производ. Доволно е да кажам НЕЗАМЕНЛИВ и ви БЛАГОДАРАМ!”

НАДЕЖДА Ковачевиќ, Р. Србија:
“Почитувани, долги години патев од проширени вени и испукани капилари додека не почнав да го користам кремот Venogel. Користејќи го, почувствував големо подобрување во нозете. Сега лесно и подолго можам да се движам и немам грчеви во нозете. Пред користењето на Venogel мислев дека за моите нозе нема лек, а сега сум сигурна дека постои, и тоа е Venogel. Благодарам Venogel.
Со почит, ваш верен корисник.
Надежда Ковачевић ”

AНКА Вучетиќ, Белград:
„Имав грчеви и јаки болки во нозете во текот на ноќите, па поради тоа не можев да спијам. Во текот на денот бев исцрпена и уморна. Користев многу препарати, но немаа ефект. Пред две години видов реклама за Venogel и одлучив да го пробам. По неколку дена, болките и грчевите сосема престанаа. Наутро се будев наспана и одморена. Топло им го препорачувам Venogel на сите што имаат болки и грчеви во нозете.”

OСТОЈА Шилеговиќ, Нова Пазова:
„Драги мои,
ви се обраќам бидејќи ве чувствувам како за свои. Многу сум задоволен од вашиот Venogel. Го користам долго време и вените ми се повлекоа. Отоците, грчевите и болките се мое минато. И моето семејство почна да го користи Venogel. Многу срдечни поздрави и голема благодарност и препорака до сите што имаат проблеми со вените да го користат.
Ваш долгогодишен потрошувач:
Oстоја Шилеговиќ (84 год.)”

ВИОЛЕТА Момиќ, Кикинда:
„Почитувани,
мојата сосетка Радојка Ступар редовно ги користи вашите производи и кога имав проблеми со вените, бидејќи сум просветен работник и многу време поминувам стоејќи, й се пожалив и ми го даде вашиот производ Venogel. Многу брзо почувствував подобрување. Полесно стоев и одев, навечер нозете не ми беа отечени и грчевите престанаа. Ситните капилари се повлекоа. Имам чувство дека и периферната циркулација на нозете се подобри. Откако го пробав, не престанав да го користам Venogel.
Вашиот производ Sports cream беше од голема помош и за мојот сопруг кога го повреди коленото. По неколку употреби почувствува подобрување, помалку го болеше и можеше непречено да работи. Оттогаш секогаш во нашата куќа имаме Sports cream. Вашите производи многу ми помогнаа и се надевам дека и други имаат исти искуства.
Со почит
Виолета Момиќ (52) Едукатор од Кикинда”

СВЕТЛАНА Николиќ, Кикинда:
„Препаратот Venogel, производ на Vitalis, е најдобар препарат што го имам користено досега. Дејствува многу брзо и за кратко време чувствувате олеснување на вашите нозе. Исто така, испуканите капилари исчезнуваат многу брзо, и тоа засекогаш. Бидејќи сум професор по хемија, знам што значи на пазарот да постои еден сосема природен производ. На сите им го препорачувам бидејќи е навистина одличен и многу ефикасен. Не заборавајте дека овој производ не е лесно да се најде во светот, па затоа да бидеме среќни што Vitalis Doctor's group ја направи вистинската работа кога го создаде овој производ баш во Србија, само за вас ”

НЕМА НИ ТРАГА ОД ВЕНИТЕ!
ДАЛИ МОЖЕ ДА КАЖАМ ДЕКА СУМ ЗАДОВОЛЕН?
НЕ ЗАДОВОЛЕН, ТУКУ ПРЕЗАДОВОЛЕН!!!

МИТА Јањиќ, Зајачар:
„Моите вени беа неверојатно големи како малиот прст на раката. Добив Venogel. Го употребив по упатството. Немаше ни трага од вените! Дали може да кажам дека сум задоволен?! Не задоволен, туку презадоволен!!! Навистина немам зборови, што направи тој Venogel направи моите вени да исчезнат!“

СЕ ЧУВСТВУВАМ ЛЕСНО, КАКО КОГА ТИ ГИ ВАДАТ ЗАТВОРСКИТЕ ОКОВИ ОД НОЗЕТЕ!

СЛАВИЦА Булиќ, Ѓурѓево:
„Ја сум корисник со повеќе годишно искуство на вашиот Venogel. Затоа што имав генетски проширени вени, многу ми значеше, кога ќе дојдам дома да се измијам и да се намачкам со Venogel затоа што се чувствувам препородена. Нема отечени нозе, нема вкочанетост, нема болки. Се чувствувам лесно, како кога ти ги вадат затворските окови од нозете! Проширените вени ми создаваат голем проблем како болка и отечени листови на нозете. Кога ќе го нанесам Venogel чувствувам моментно олеснување во нозете.“

МУ БЛАГОДАРАМ НА ВИТАЛИС ШТО НАПРАВИ ТАКОВ ПРЕПАРАТ ШТО ИМ ПОМАГА НА ЛУЃЕТО!

МИРЈАНА Антиќ, Долно Синковце:
„Нозете почнаа одненадеж да ме болат. Капилариите ми прскаат. Се појавија вени. Грчеви во нозете. И, ја видов рекламата за Venogel. Го земав и почнав да го користам. Болките на нозете престанаа. Увидов дека навистина има ефект. Му благодарам на Виталис што направи таков препарат што им помага на луѓето!“

МОДРИНКИТЕ СЕ ПОВЛЕКОА, А БОЛКИТЕ И ГРЧЕВИТЕ ВЕЌЕ ГИ НЕМА.

СЛОБОДАНКА Наумовска, Младеновац:
„Поради повеќедеценискиот проблем со проширените вени, болните и отечени нозе со модринки поради испуканите крвни садови, пробав, така да се рече, една мини аптека од различни препарати без некој видлив ефект. Кога ја видов рекламата за Venogel, одлучив да го нарачам и да пробам. Првите ефекти беа видливи веќе по неколку дена. Отоците на нозете се намалија, а потоа целосно исчезнаа!!! Модринките се повлекоа, а болките и грчевите веќе ги нема. Најсреќна сум заради чувството на "лесни нозе". Иако имам многу години чекорам како млада. Затоа на сите кои имаат слични проблеми најискрено им го препорачувам Venogel.“

Нозете повеќе не ми се болни и отечени, а испуканите капилари по нозете се минато!

НАДА Благојевиќ, Белград, здравствен работник:
“Со години имам проблем со проширени вени и неподносливи болки во нозете. Последните години се појавија и други проблеми со пукање на капилари кои дополнително прават проблем и нервоза поради естетика на нозете. Сите можни креми за кои сум слушнала и прочитала во списанијата не дадоа задоволителни ефекти. Откако почнав да го користам Вашиот производ Venogel, подобрувањето е огромно! Во нозете немам повеќе болки и отоци, испуканите капилари целосно се повлекоа само после втората туба Venogel! Благодарам за чудотворниот препарат!!!

Нема веќе вени, оние грутки од вени!

АНА Брајовиќ, Београд:
„Многу сум задоволна со Вашиот Venogel. Го користам подолго време. Отоците и болките во нозете се редуцирани. Имав силни болки во нозете, грчеви, отоци. Го мачкам два пати на ден. Навечер задолжително, а преку ден по потреба. Нема повеќе грчеви, нема повеќе отоци, нема повеќе вени, оние грутки од вени! Фала за Venogel. Спијам и устајем многу, многу подобро. Со Venogel подолго време се дружам, бидејќи ми е многу подобро, а и понатаму ќе продолжам. Многу поздрави и благодарност за Vitalis од Ана Брајовиќ.“

ВЕНОГЕЛ ми помогна да се ослободам од отечените нозе.

ЈОВАН Петров, Бела Црква, професор во пензија:
"Почитувани, повеќе од една година го користам Вашиот производ VENOGEL за своите проширени вени. Како поранешен фудбалер и атлетичар, имав проблеми со проширени вени и со јазолчиња на надворешните вени, на обете нозе. VENOGEL ми помогна да се ослободам од отечените нозе, од чувството на `затегнатост` на вените, но и за смалување на проширувањата и јазолците. Тврдам дека, во разговор со моите клубски другари, пријатели и роднини, препораката за Вашиот VENOGEL би ги намалил и нивните болки и непријатности, при проблеми со вените! Исклучително сум задоволен со ефектот на VENOGEL, срдечно Ве поздравувам.“

Фала му на Бога што сте го создале Виталис Веногел!

ХАВА Чичиќ, Припоље:
„Фала му на Бога што сте го создале Vitalis Venogel, па ви се заблагодарувам. Тоа ми е спас за мојот проблем кој го имам одамна. Тоа се отечени и тешки нозе, особено во делот на колената, кои при движење се придружени со болка. Пробав различни креми и гелови и заклучив дека само Vitalis Venogel спасот.“ .

Веногел ми ја врати надежта за живот.

ЛУТКА Јоциќ, Велика Плана:
"Venogel ми ја врати надежта за живот. Веногел ми го врати животот и надежта за одење. Во последно време имав страшни болки во нозете и колената, па и отоци на нозете. После користење на Venogel ми е значително подобро, болките исчезнаа, вените започнаа да се повлекуваат, а капиларите исчезнаа. Затоа со сето срце им го препорачувам на сите оние кои имаат проблеми со вените да го користат овој производ Venogel. Однапред благодарна на фирмата Vitalis и производството на Venogel."

Сега после 3 потрошени туби VENOGEL моите нозе се непрепознатливи.

ГИНА Рундиќ, Лозница:
"Повеќе од 50 години сум оптоварена со наследниот фактор проширени вени, и после тоа моите нозе беа полни со чворови и отоци од проширени вени и испукани капилари. Пробав многу лекови и препарати ама немаше помош. А нозете се пoвеќе ме болеа и тешко се движев. Кон крајот на јануари 2013 година, синот ми купи VENOGEL и истиот почнав да го користам на 1-ви февруари. После првите неколку дена од употреба, почнаа видливите ефекти. Вените се повлекуваа, а со нив и чворовите и отоците! Ја снема црната боја од испуканите капилари. Сега после 3 потрошени туби VENOGEL моите нозе се непрепознатливи. Ги снема во целост болките и “тешките нозе”, a и самиот изглед е подобар отколку пред 50 години! Нарачав нови количини и немам намера да престанам со користење на овој препарат. После вчудоневидувачкиот ефект кај мене, VENOGEL почнаа да го користат мојот син и сопруг, а топло и искрено го препорачав овој препарат на неколку мои пријатели".

VENOGEL ми ја врати надежта за живот!

ЈАВОРКА Барнулобиќ, Долни Милановац:
Venogel ми ја врати надежта за живот! Во последно време имав страшни болки во нозете и колената, дури морав да користам бастун при одењето. Мојот сопруг виде реклама за Venogel на телевизија и веднаш нарача Venogel од Vitalis. Почнав со масажа два пати дневно и во рок од 4-5 дена болките престанаа, и бастунот го фрлив, т.е. оставив!!! И понатака користам Venogel секоја вечер, болки повеќе немам, и сама ги извршувам работите во куќата и дворот. Venogel е постојано во мојата терапија. На сите пријатели и комшии го препорачувам Venogel."

Проширените вени видливо се намалија, а капиларите целосно исчезнаа!

ЗДЕНКА Величковиќ, Белград:
“Долги години се занимавав со работа која бараше долготрајно стоење и напорна работа. Заради тоа имав големи проблеми со проширените вени на нозете и со доста изразени капилари. После користење на Vitalis Venogel ми е доста подобро! Проширените вени видливо се намалија, а капиларите целосно исчезнаа! Затоа на сите од срце го препорачувам.”

VENOGEL e посебен.

НАДА Топаловски, Белград:
Venogel користам од скоро. Проширените вени ги добив уште во раната младост. Не се лекував и тие со време станаа поизразени.Како што со годините се дебелеев, ми пукаа и капилари. Користев разни препарати, но после неколку дена, кожата не ги примаше, па нозете беа масни. Тогаш дознав за Venogel. Тоа што Venogel го прави посебен е-гелот веднаш се впива (не останува на кожата), ги лади вените поготово во спарни денови-се чувствува олеснување во нозете, се намалува болката и отокот-после неколку дена вените добиваат природна еластичност-многу брзо исчезнуваат испуканите капилари. Тоа е она што јас го приметив како сопствен пример при користење Venogel. Презадоволна сум и на секого би го препорачала.”

Видливоста на вените се намали, болките престанаа и капиларите се повлекоа!

АНДРЕЈА Вуковиќ, Младеновац:
“Болките престанаа, а нозете не ми отекуваат. Последните три години имав проблеми со вените, беа јако изразени и болни. Нозете многу ми отекуваа. После првото нанесување Venogel почувствував подобрување. А, после првата кутија, видливоста на вените се намали, болките престанаа и капиларите се повлекоа! Затоа го препорачувам на сите кои имаат проблеми со вените да го користат. Однапред се заблагодарувам на фирмата Vitalis за производот Venogel.”

Многу сум задоволна од Вашиот “VENOGEL”.

ГОРДАНА Матиќ Живковиќ, Велика Плана:
“Драги мои, Ви се обраќам среќно, бидејки навистина така се чувствувам. Многу сум задоволна од Вашиот “Venogel”. Го користам подолго време и вените доста се повлечени! Отоците, грчевите и болките се минато. Голем срдечен поздрав.” Нозете почнаа да спласнуваат, болките се намалуваа, за после 4 дена целосно да престанат, а задебелувањето во пределот на вената изчезна!!! "

Сакам да ви се заблагодарам за овој производ.

СНЕЖАНА Живковиќ, Сараорци:
"Почитувани пријатели, Ви се јавувам по повод Вашиот производ Venogel, кој го користам долго и многу сум Ви благодарна. Дознав преку медиумите и прочитав во списанијата за користењето на Venogel. Секојдневно го употребував и болките и отоците постепено се повлекуваа. Препаратот е лесен за употреба. Продолжив и понатаму да го употребувам и и го препорачав на мојата сестра и пријателките. Сакам да Ви се заблагодарам за овој производ и да продолжите и понатаму со големи успеси."

МНОГУ СУМ БЛАГОДАРНА.

МИРА Кушевски, Бечеј, пензионер:
“Еве и јас да Ви ги пренесем моите впечатоци за употребата на Venogel. Имав операција на вени, но после година дена повторно се појавија. Во една прилика прочитав во весник за Venogel. Го нарачав следниот ден и од тогаш редовно користа Venogel. Приметувам дека многу добро се впива во кожата (ја затегнува) и за само неколку минути ја намалува напнатоста и болката во вените. Многу сум благодарна на тимот луѓе што работат на Venogel, а верувам дека се задоволни и многу други корисници на Venogel. Ќе го користам Venogel како и останатите Ваши производи додека сум жива. Сите Вас Ве сака и поздравува Вашата верна пензионерка Мира.”

VENOGEL Е ЗА МЕНЕ СПАС.

АНА Будимчевиќ, Сомбор, домаќинка:
„Почитувани, пред два месеци нарачав Venogel, многу сум задоволна и затоа Ви праќам моја изјава и фотографија. Пред две години имав црвен ветар на десната нога кој после примањето на инјекции се повлече, но вените и понатака останаа воспалени и ногата отечена. Ги прочитав во весник искуствата на Вашите корисници и веднаш го нарачав Venogel. Многу ми помогна, вените се смирија, а отокот се намали. Од тогаш Venogel го користам повремено штом ќе почувствувам промена во нозете. Venogel е за мене спас.”

ВЕНИТЕ СЕ ПОВЛЕКОА И КАПИЛАРИТЕ ПОВЕЌЕ НЕ ПУКААТ!

ЉУБОМИР Добриќ, Белград, пензионер:
“Многу тешко се движев, вените на нозете ми беа проширени, а капиларите испукани. Многу често потколениците ми беа темна боја. Пробав разни препарати за кои слушнав, но немаше подобрување. Тогаш мојата сопруга почна да користи Venogel и и беше видливо подобро. Затоа и јас почнав со терапија со Venogel и после кратко време почувствував значајно подобрување. Вените ми се повлекоа и капиларите повеќе не пукаат, немам повеќе отоци, а нозете ми добија нормална боја. Значајно, подобро се движам. Поради се ова, на сите од срце им го препорачувам Venogel.”

ИМАВ КОМПЛЕКС, ШТО КАКО ЖЕНА МОРАВ ДА ГИ КРИЈАМ НОЗЕТЕ!

ЈЕЛЕНА Радовиќ, Земун, фризер:
„Дали е вистина? Секогаш се прашував како да ги отстранам тие грозни капилари, флеки, вени? Не верував дека е тоа возможно, а пробав доста работи но никаков ефект. Го прочитав Вашиот каталог со искуства на други луѓе и повторно пробав. Venogel го користам месец и ја отворив четвртата кутија. Во тоа што го гледам на нозете не можам да поверувам!!! Имав комплекс, што како жена морав да ги кријам нозете! Капиларите и флеките ги снема, вената дебела како прст сега само малку се познава. Продолжувам понатака, толку сум среќна поради тоа. Ви благодарам за ваков производ Venogel.”

ГИ СНЕМА ОТОЦИТЕ И ГРЧЕВИТЕ!

МИЛОСАВА Митровиќ, Лесковац, пензионер:
“Веќе низа години имам проблем со проширени вени, отоци, капилари како и со слаба циркулација. Иако ми беше тешко, научив да живеам со болка и чувство на тежина во нозете, мислев дека лек не постои, а тогаш слушнав за Venogel. Пред се ми се допадна што е препаратот на билна база и веднаш го нарачав. Во почетокот го нанесував два до три пати дневно и тогаш се јавија првите резултати. Отоците почнаа многу брзо да исчезнуваат, исчезна трнењето и грчевите, а после два месеци редовна употреба капиларите и вените почнаа да се повлекуваат! Ќе продолжам и понатака да го користам Venogel и од срце го препорачувам.”

ИСТИОТ МОМЕНТ ПОСЛЕ ПРВОТО НАНЕСУВАЊЕ СИТЕ БОЛКИ И СИТЕ МОИ МАКИ ПРЕСТАНАА!

МAРИЈАНА Николиќ, Белград:
"За време на бременоста имав неописливи болки и проширени вени на нозете. По професија сум фризерка и доста време поминувам стоечки, поради што ми се појавија проширените вени. Не знам што све не сум користела по препорака на сите луѓе што ги знам - ги мачкав нозете со многу јаки креми, ставав ладни облоги, пробав се и сешто. Ништо не ми помогна. Ни самата незнам колку непреспани ноќи поминав. Преку еден мој пријател го добив Vitalis Venogel. Го намачкав во тенок слој според упатството. Истиот момент после моето прво нанесување сите болки и сите мои маки престанаа! Не можев да поверувам! Тоа беше првата преспана ноќ после 20 непреспиени ноќи. Ни самата не сум свесна како толку брзо престанаа сите болки. После 15 дена почнаа вените да се повлекуваат, за што и во тоа не можев да верувам дека со гел можат да се повлечат вени. Презадоволна сум! Во тек на бременост, а и цел живот ќе го користам Venogel! Сакам од срце да го препорачам Vitalis Venogel на сите луѓе во целиот свет."

Резултатите по неколку денови веќе беа видливи! Сите потешкотии со отечените и болни нозе престанаа!!!

ДУШАНКА Чеповиќ, Нови Сад, Р. Србија:
"Поради долго стоење и зголемена телесна тежина ми се појавија проширени вени на нозете. Се обидував на сите начини да го решам овој проблем. Користев најразлични креми и масти но, резултатите изостануваа. Гледајќи тв и читајќи најразлични часописи дознав за Vitalis Venogel и одлучив да го пробам. Резултатите по неколку денови беа видливи! Сите потешкотии со отечените и болни нозе престанаа! Благодарам на Виталис што го создал овој гел за прошитени вени. Сега секоја вечер ги мачкам нозете со веногел и повеќе немам проблеми со болките, отоците и видливите вени. Со Веногел нозете повеќе не ми се уморни. Голем поздрав!"

Нозете почнаа да спласнуваат, болките се намалуваа, за после 4 дена целосно да престанат, а задебелувањето во пределот на вената изчезна!!!

Адвокат НИКОДИЈЕ Благоевиќ, Крагујевац:
"Користев безброј врсти препарати (масти и гелови), како од Аптеки, така и изработувани масти, но од сите тие препарати ништо не ми помогна. Имав тешки и уморни нозе, отоци до неможност за нормално одење, болки во нозете и вените во пределот на нивните задебелувања. Освен рекламите на TV, читав и во весниците за успешноста и мислењата за препаратот Venogel. Одлучив веднаш да се обидам со Venogel. Почнав да го користам од 03.09.2009. година. Според мое мислење, со дотогашните мои проблеми, се случи, ГОЛЕМО ЧУДО! Нозете почнаа да спласнуваат, болките се намалуваа, за после 4 дена целосно да престанат, а задебелувањето во пределот на вената исчезна! Воедно и црните дамки на нозете почнаа да стануваат незаприметливи. Знаејќи какви беа моите маки, со овој текст се обраќам на сите луѓе кои имаат проблеми од овој тип, за да и на нивните проблеми им дојде крај. Нарачајте спас за своите нозе."

ВЕНИТЕ КОИ БЕА ГОЛЕМИ КАКО ПРСТ,ПОВЕЌЕ НЕ СЕ ГЛЕДААТ!!!

СЛОБОДАНКА Џорџевиќ, Ниш:
"Читајќи еден весник наидов на текст, кој го пишувала една личност која користела Venogel и на која многу и помогнал кај проширени вени. Во почетокот не верував дека овој препарат толку помага, бидејќи ги пробав сите креми и препарати на кои наидов-и ништо не ми помогна. Сепак се одлучив да го купам. Земав 2 кутии и почнав да го користам. Секое утро ги мачкав листовите на двете нозе. Веднаш почувствував големо олеснување, а после една недела вените кои ги имав со години, почнаа да се повлекуваат. Вените кои беа големи како прст, повеќе не се гледаат!!! Повеќе немам никакви болки во листовите на нозете, а го нанесувам Venogel само еднаш дневно!!! Моите вени беа и внатрешни и тоа кај мене е наследно. А сега повеќе немам ни болка, ни такви вени кои предизвикуваат болка! Посебно е добро што Venogel брзо се суши и не ги лепи чорапите. Секое утро го нанесувам на листовите на нозете и лесно се чувствувам кога треба да пешачам и да одам во набавка во град. Venogel го препорачав и на моите пријателки, а и тие се презадоволни од употребата. Драго ми е што конечно се најде препарат кој премногу им помага на луѓето кои имаат проблеми со проширени вени. Ви посакувам многу среќа и успех! "

КОГА ПРВ ПАТ НАНЕСОВ VENOGEL МОМЕНТАЛНО ЈА СНЕМА ЦЕЛАТА БОЛКА!!!

МАРИЦА Каурин, Чуруг:
"Презадоволна сум од Vitalis Venogel!!! Нозете страшно ми отекуваа и имав јако проширени вени. Неможев да заспијам од болки во нозете. На телевизија гледав реклама за Venogel и не верував. Пред 2 недели нaрачав Venogel.Кога прв пат нанесов Venogel моментално ја снема целата болка!!! Сега секој ден работам и постојано сум на нозе. Го нанесувам секоја вечер пред спиење и немам никакви проблеми со вените. Спијам како бебе додека претходно не можев да заспијам од болки и грчеви!!! И вените се повлекоа. Немам зборови."

ИМАМ ВПЕЧАТОК ДЕКА МОЖАМ ДА ПОЛЕТАМ!!! НЕМАМ ТЕШКОТИИ ПРИ ОДЕЊЕ

ДАНИЈЕЛА Обрадовиќ, Липа:
"Минатата година на левата нога ми се појави изразена вена. Беше испакната и многу воспалена. Ме болеше целата нога! Многу отече. Се што ќе тргнев да работам,тешко го завршував. Не знаев од мака што понатаму. Купував некои гелови и нанесував со масирање, но ништо! Пред спиење врзував завои, но повторно ништо. Сето тоа за мене беше големо мачење. Во едно списание читав за многу задоволни корисници на Venogel. Решив да го пробам. Веднаш почнав да го користам. Сега ми е супер! Имам впечаток дека можам да полетам!!! Немам тешкотии при одење. Немам грчеви и болки и не ми отекуваат повеќе нозете. Го препорачувам на сите да го пробаат па ќе видат. Ви благодарам многу."

VENOGEL МОМЕНТАЛНО ЈА НЕУТРАЛИЗИРА БОЛКАТА И ОТЕЧЕНИТЕ НОЗЕ!

ЗОРИЦА Гиниќ, Парачин:
"Имав проблем со видливо проширени вени, воспалена и отечена вена, како и испукани ситни капилари. Пробав разни креми, гелови, како и препарати од германски вариколози, ама се залудно. Ништо не ми помагаше додека не го пробав Vitalis Venogel. Venogel мометално ја неутрализира болката и отоците на нозете. Ја намалува температурата и црвенилото на нозете. Ги зајакнува зидовите на крвните садови и ја подобрува циркулацијата. Не пројавува алергии. Продолжив и понатаму да го користам поради превентива и се осеќам многу подобро."

ВЕНИТЕ СЕ ПОВЛЕКОА, А ЈАС НЕМАМ ПОВЕЌЕ ОТЕЧЕНИ И БОЛНИ НОЗЕ!!!

ХАСАНОВИЌ Кимета, Н. Пазар:
"Уште пред 15 години, како резултат на мојата работа, ми се појавија проширени вени. Во последните години болките се интензивираа, добив воспаление на нозете како и тешки и болни нозе. Имав тромбофлебитис, нозете многу ме болеа и често ми отекуваа и имав јако изразени вени. Потоа читав за Venogel во весници и почнав да го користам. Веднаш, по првото нанесување, почувствував олеснување!!! Venogel го користам веќе пола година. Потрошив 3-4 туби. Го нанесувам наутро и навечер, а некогаш може да помине и ден-два воопшто да не нанесам. Вените се повлекоа и јас повеќе немам никакви проблеми!!! Верувајте, користев се што постои од препарати за вени и ништо не ми помогна! Venogel го препорачувам на сите што имаат проблеми со вени. Презадоволна сум, зашто не може да биде подобро."

ПОВТОРНО МОЖАМ ДА ГИ ИСПРАВАМ НОЗЕТЕ, ДА ГИ СВИТКАМ КОЛЕНАТА И НОРМАЛНО ДА СЕ ДВИЖАМ!!!

МИОДРАГ Никитовиќ, Трепча:
"Имав страшни болки во нозете и колената во претходните 3 години. Лекари специјалисти ми рекоа дека единствено решение е да одам на операција. А имав и јаки грчеви во нозете. Ги масирав со масти и креми, но ништо. Не сакаше да попушти и не сакаше. Постојаната болка до срце ме болеше. Во едно списание прочитав за Venogel и Power капсулите.

Еве сега ги користам една и пол година. Што да Ви кажам. Откога ги користам Vitalis препаратите се чувствувам како прероден!!! Болката не ме пушташе додека не почнав да користам Venogel и пијам Power капсули. Многу ми помогна и Venogel и Power. Вените беа страшни. Кога го нанесов првиот пат, почувствував подобрување цели 2 часа!!! Повторно можам да ги исправам нозете, да ги свиткам колената и нормално да одам!!!

ЗАРАДИ ПРОШИРЕНИТЕ ВЕНИ ИЗГУБИВ ВОЛЈА ЗА ЖИВОТ!!!

ДРАГИЦА Кривокуќа, Турија:
"Сакам да се заблагодарам на луѓето што го произведуваат и кои ми овозможија да се запознаам со овој производ кој сега толку многу ми помага. Јас не би го нарекувала само “VENOGEL”, тоа е за мене препарат кој многу ми помага при уморни и тешки нозе, со други зборови, тоа е препарат кој ми ја врати волјата за живот која почнав да ја губам токму поради проширените вени! Имав страшни компликации со уморните и тешки нозе. Сега тоа за мене е минато, бидејќи VITALIS VENOGEL стана дел од мојот живот и го користам секогаш кога можам. Многу Ви благодарам."

Искрено не верував во потполност во ефикасноста на препаратот, но по неколку дневната употреба, резултатите ме изненадија. Болките исчезнаа, црвенилото почна да се повлекува!

СИНИША ЖИВИЌ, Ниш, Р. Србија:
"До пред неколку месеци имав проблеми со вените. Немаше место на нозете каде не беа видливи прснатите капилари, а за болките не сакам да зборувам. По препорака на ќерка ми, нарачав Веногел. Искрено, бев скептик кон препаратот, но по неколку денови употреба резултатите беа позитивно изненадувачки! Болките исчезнаа, а црвенилото почна да се повлекува! За неполни три месеци подобрувањето беше неверојатно! Единствено ми е жал што не ги фотографирав вените и капиларите пред употреба на Веногел, какви беа тогаш, а какви се денес. Препаратот задолжително го имам во својот дом и го користам превентивно."

ВЕНИТЕ СЕ ПОВЛЕКОА, А НОГАТА ПОВЕЌЕ НЕ МИ Е ЦРНА ОД ИСПУКАНИТЕ КАПИЛАРИ!!!

ИГОР Славковиќ, Зрењанин,30 год:
"Имав проширени вени и нозете ми беа црни од испуканите капилари. Исто така имав страшни грчеви и болки. Почнав да користам Venogel и премногу сум задоволен од резултатите! Само после првото користење на Venogel, почувствував големо подобрување! Секој ден е се подобро и подобро. Навистина сум презадоволен! Досега вените се повлекоа, а ногата не ми е повеќе црна од капиларите!!! Ќе продолжам и понатаму да користам Venogel."

Сите проблеми со проширени вени, испукани капилари и болки во нозете исчезнаа!!!

ГОРДАНА Миловац, Кничанин:
"Имав многу проширени вени, болни и отечени нозе. Откако користам Vitalis Venogel многу подобро се чувствувам. Сите проблеми со проширени вени, испукани капилари и болки во нозете исчезнаа!!! Го препорачувам на сите што ги имаат истите проблеми да го користат."

БОЛКИТЕ И ГРЧЕВИТЕ ГИ СНЕМА, ВЕНИТЕ СЕ ПОВЛЕКОА, А ОТОЦИТЕ ПОТПОЛНО ИСЧЕЗНАА!!! НЕ МОЖЕВ ДА ПОВЕРУВАМ!

РАТОМИРКА Бишевац, Лешак:
"Проширените вени ми се појавија уште кога бев млада. Нанесував разни креми и масти, но се беше залудно. Болките беа јаки и неподносливи и дури ми препорачуваа и операција! Гледајќи ги Вашите реклами решив да пробам со Venogel. Првиот пат кога го нанесов спиев мирно и опуштено!!! Ги снема болките и грчевите, вените се повлекоа, а отоците потполно исчезнаа!!! Просто, не можев да поверувам! Со години мачев маки и не спиев. Сега, со Venogel спијам како бебе. Ќе го користам Вашиот препарат додека сум жива!"

УМОРНИТЕ И ТЕШКИ НОЗЕ КАКО И ИСПУКАНИТЕ КАПИЛАРИ СЕГА СЕ МИНАТО!

ЗОРИЦА Џорџевиќ, Парачин:
"Долго време чувствував болки во нозете, а причината беше проширени вени. Од мојата пријателка слушнав дека постои препарат Venogel од VITALIS, кој нејзе многу и помогнал. Го купив препаратот. Веднаш после првото нанесување почувствував преголемо подобрување! Секој ден ми беше се подобро и подобро. После неколку дена, болката и отокот во нозете потполно исчезнаа!!! Venogel ја подобрува циркулацијата и освежува. За мене тешките нозе и испуканите капилари се сега минато! Тоа е прекрасно чувство!!! Повторно можам по цел ден да стојам на нозе. Би ги препорачала на сите кои имаат исти проблеми."

ПОСЛЕ ПРВАТА КУТИЈА ОСЕТИВ ГОЛЕМО ПОДОБРУВАЊЕ!

ВИОЛЕТА Јовановиќ, Пирот:
"Проширени вени имам уште од пороѓајот, повеќе од 30 години. На левата нога беа повеќе изразени отколку на десната нога. Лекарите ме советуваа да се оперирам, за што јас не прифатив. Пробував разни препарати, но ништо не ми помогна. Нозете ми беа страшно отечени и многу црвени. Вените беа со дебелина од 2 прста! Имав огромни болки. Случајно во новина видов оглас за Vitalis Venogel и решив да го пробам и тој препарат. Во почетокот бев резервирана. Нанесов тенок слој според упатството. После првата кутија осетив големо подобрување! Црвенилото и испуканите капилари исчезнаа, а вените се повлекоа!!! Воедно и болката исчезна! Немам повеќе никакви болки во нозете! До сега употребив 4 кутии VITALIS. Нанесувам 3 пати на ден. Пресреќна сум од ефикасноста на Venogelot!"

СО ВЕНОГЕЛ МОЖАМ ДА СТОЈАМ ПО ЦЕЛ ДЕН БЕЗ НИКАКВИ ТЕШКОТИИ!!!

БРАНИСЛАВ Росиќ, келнер од Белград:
"По професија сум келнер и многу време поминувам стоејќи. Поради тоа добив проширени вени и уморни нозе. Ги пробав сите препарати за кои сум слушнал. Но, ништо не ми помогна. Од колегите на работа слушнав дека користат Vitalis Venogel и дека моментално им помогнало после првото користење. Го пробав, и после првото нанесување сите мои проблеми со проширени вени и уморни нозе како за чудо ги снема! Ја подобрува циркулацијата и освежува. Можам да стојам по цел ден без никакви проблеми!!! Немам зборови со кои ќе ја опишам мојата радост! Venogel сега редовно користам секој ден и секогаш имам неколку кутии во резерва."

Благодарејќи на препаратот Веногел, вените престанаа да отекуваат и исчезна чувството на „тешки нозе“.

ОЛГА БУГАРСКИ, Белград, Р. Србија:
"Во оваа прилика би сакала да се заблагодарам, бидејќи користејќи го вашиот препарат Веногел навистина се чувстувам здрава. Десеттина години тренирав атлетика. Тренинзите, натпреварувањата и рамните стапала направија да чувствувам силни болки во нозете. Посебно болките беа изразени во венскиот дел - во внатрешноста на колената и на самите стапала (во горниот дел). Благодарение на вашиот препарат - Веногел, вените престанаа да отекуваат и исчезна чувството на „тешки нозе“! И понатаму го користам како превентива, но со него ја подобрувам циркулацијата. БЛАГОДАРАМ.

НОЗЕТЕ ПОВЕЌЕ НЕ МИ СЕ ОТЕЧЕНИ, КАПИЛАРИТЕ И ЦРВЕНИТЕ ПЕЧАТИ ПО НОЗЕТЕ ИСЧЕЗНАА!

ЉУБИНКА Мишиќ, Врање::
"Проширените вени за прв пат ми се појавија за време на втората бременост. Беа толку изразени и болни, што морав да имам хирушка интервенција, но повторно се појавија. Болките во нозете беа неописливи, нозете ми отекуваа, ноќе имав грчеви. Навечер неспиев, циркулацијата беше премногу слаба, имав ужасни главоболки. За време на летото вените беа воспалени поради високите температури. Ги користев сите можни креми, гелови, капсули, но сето тоа имаше слаб ефект. На телевизија ја видов Вашата реклама. Се одлучив да ја пробам и не се покајав. Нарачав Venogel и почнав да го употребувам. После првата кутија осетив подобрување!!! Venogel користам со месеци и подобрувањето е огромно!!! Нозете веќе не ми се отечени, капиларите и црвените печати по нозете изчезнаа, испупчените вени се повлекоа, а главоболките престанаа!!! Осеќам олеснување во нозете, немам уморни, воспалени и отечени нозе, се тоа благодарение на Venogel! Неможам да поверувам дека конечно го пронајдов правиот производ за моите вени. Зато препорачувам, за сите луѓе кои имаат проблем со вените да користат Venogel и сите болки ќе исчезнат."

Откако користам Веногел болките престанаа, а ја се чувствувам многу подобро!

ДИВНА Јовановиќ, Мојковац, Р. Србија:
"Со години имам проблемaабрени во големина на прст. При една посета на мој роднина, тој забележа како ми изгледаат нозете и ми препорача Веногел, бидејќи лично го користел и бил презадоволен. Откако користам Веногел болките престанаа, а ја се чувствувам многу подобро! Забележав како воспалените процеси на вените се смируваат, нозете повеќе не отекуваат, а вените се се помалку изразени. Благодарам на Виталис за еден ваков препарат!!! Искрено, целосно не верував во ефикасноста на препаратот, но по неколку денови употреба резултатите беа позитивно изненадувачки! Болките исчезнаа, црвенилото почна да се повлекува!"

НЕМАМ ПОВЕЌЕ ОТОЦИ, БОЛКИ И ЗАМОР ВО НОЗЕТЕ!!!

ДРАГИЦА Гавриловиќ, Врбас::
"Како корисник на препаратот за вени, Venogel, можам да ги дадам сите пофалби. Имам 75 години и откако го користам Venogel, немам повеќе отоци, болка и замор во нозете! Можам да кажам дека не го користам само јас, туку цела моја фамилија, синот и сопругот. Среќна сум и благодарна што постои таков препарат и го препорачувам на сите."

БОЛКИТЕ ЦЕЛОСНО ПРЕСТАНАА, УМОРОТ ПОВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ, А ВЕНАТА МИ СЕ ПОВЛЕЧЕ!!!

СТАНА Обрадовиќ, Уб:
,,Повеќе време имав проблем со проширени вени под колената, имав големи болки и чувствував замор во нозете. Откако во аптеките се појави Venogel, го купувам редовно. Како прво, болките целосно престанаа, замор повеќе не чувствувам, а вените ми се повлекоа!!! И денес редовно користам Venogel и препорака испраќам до сите кои имаат такви проблеми да користат Venogel, бидејќи навистина е добар. Ви благодарам за ваков добар производ и Ве поздравувам сите Вас од Vitalis.''

БОЛКИТЕ ПРЕСТАНАА, А НОЗЕТЕ ПОВЕЌЕ НЕ МИ ОТЕКУВААТ!

НЕБОЈША Вукмировиќ, Звечан:
"Последните 5 години имав проблеми со вените, беа многу изразени и болни, и премногу ми отекуваа нозете... После првото нанесување на Venogel осетив подобрување, а после првата кутија видливоста на вените значајно се намали! Болките исчезнаа, а нозете повеќе не ми отекуваат. По трет пат нарачувам Venogel и планирам уште долго да го користам и воедно на сите искрено го препорачувам, бидејќи мене навистина ми помогна!"

КАПИЛАРИТЕ ИСЧЕЗНАА, ГРЧЕВИ ПОВЕЌЕ НЕМАМ!

ДУШАН Рогиќ, Белград:
"Сакам да Ви се заблагодарам, бидејќи од кога почнав да го користам Вашиот производ Venogel, се чувствувам здраво, а имав тешкотии со вените, отежнато одење и испукани капилари. Досега сум употребил 9 паковања од Вашиот производ и можам да Ви кажам дека резултатите се видливи, капиларите исчезнаа, грчеви повеќе немам, полесно се движам и затоа продолжувам и понатаму да го користам Venogel

ЦРВЕНИЛОТО НА КОЖАТА ГО СНЕМА И БОЛКАТА ЗНАЧАЈНО СЕ НАМАЛИ!!!

РАДА Ракиќ, Велика Плана:
"Имав изгубено секаква надеж за лечење или барем намалување на повеќегодишните тешкотии поврзани со периферните крвни садови, проширените вени и циркулацијата. Се лекував во многу еминентни здравствени установи, но за жал без успех. Ме обземаше паника се додека не дознав за VITALIS и нивниот препарат VENOGEL. Одлучив да го пробам тој производ. И види чудо, веднаш почувствував големо подобрување!!! Црвенилото се повлече, а болката значајно се намали! Сега неможам без VENOGEL, убедена дека најдов спас за мојата болест. За крај би препорачала на сите кои имаат слични проблеми, а скитаат во потрага по вистинското решение, да пробаат VENOGEL."

СО ПОМОШ НА 2 ТУБИ ГИ СНЕМА ОТОЦИТЕ И БОЛКИТЕ!!!

JOВАНКА Салак, Апатин:
,,Потрошив многу пари на некакви мелеми и гелови, но ништо не ми помагаше и на нив повторно не се вратив. Кога дојдов до Venogel, е тоа е друга приказна! Потрошив две туби, на ред е трета, а за тоа време болките и отоците ги снема, чекорењето ми е полесно, нозете поубаво изгледаат, а вените се повлекуваат! Vitalis Venogel e вистински лек за болни, но и здрави вени. Многу вреди и јас радо го користам. Јас ги лечам проширените вени со Venogel, бидејќи секој вложен денар повеќекратно се враќа така што ги снемува болките и отоците, вените постепено се повлекуваат, чекорењето е полесно, а нозете поубави.''

Конечно го пронајдов решението за болните и отечени нозе!!!

БИЛЈАНА Миленковиќ, Штрпце:
,,Проширените вени ми се појавија после втората бременост. Во тоа време се обидов да пробам да го решам проблемот со разни креми и гелови. Веќе не се сеќавам кои се креми од различни производители не сум ги користела. Една вечер, видов реклама за Venogel на ТВ и по инсистирање на моите деца купив еден Venogel. Не можев да поверувам дека после второто нанесување од Venogel, осетив големо олеснување и дека конечно го пронајдов решението за моите отечени и болни нозе!!! Јас сум презадоволна од Vitalis Venogel, болките престанаа, немам повеќе грчеви во нозете и сега спијам без проблеми! На сите од срце го препорачувам Venogel, а јас и понатаму ќе го користам. Од срце Ве поздравувам и голема благодарност до Venogel!"

За само 10 дена воспалението го снема!!!

ВЕРИЦА Стојановиќ, Белград, 55 години:
,,Работејќи во ресторан и дисконт за пијалоци ми се појавија проширени вени, отечени зглобови и воспалени згрутчувања на нозете над зглобовите. Отидов на лекар, нема што не сум мачкала и пиела, но никакви резултати немав! Црвенилото, болката и отоците само се зголемуваа. Дознав за Venogel и решив уште тоа да го пробам. И неверојатно - за само 10 дена воспалението го снема, немам повеќе болки и немам отоци!!! Среќна сум што повторно можам да работам сега. Ви благодарам што постоите."

Вените се повлекуваат, а јас многу полесно одам!!!

МИРОСЛАВА Марјанов, Белград:
,,Имам 69 години, по професија бев трговец. Првите вени ми се појавија уште во бременоста. Имав две тромбози во 1981 и 1983 год. Користев разни препарати, но ништо не ми помогнаа. Откако користам Venogel, вените се повлекуваат, многу полесно одам, а отоците и болките во нозете се минато!!! Благодарејќи на Venogel, на овој препарат кој ми помогна повторно нормално да се движам. Срдечен поздрав од Мирослава Марјанов."

Ми престанаа грчевите и болките во нозете!!!

НЕДЕЉКА Пешиќ, Белград:
"Се викам Недељка Пешиќ, пензионер од Белград. Сакам да искажам голема благодарност до „Vitalis Doctors group“, зошто произвеле толку совршен гел „Venogel“, кој го користам за вените кои ми го загорчија животот. Од кога започнав да користам Venogel, осетив големо подобрување, ми престанаа болките и грчевите во нозете, а и вените видно се намалија!!! Исто така користев и „Sports cream“, кој го користам за болките во ‘рбетот, бидејќи имам спондилоза и оваа крема многу ми помага за болките во лумбалниот дел на ‘рбетот. Веднаш после неколку минути од нанесувањето сите болки ми престануваат!"

Нозете повеќе не ми отекуваат, а вените ми се повлекоа!!!

РУЖА Милиќ, Белград:
"Цел живот се борам со проширените вени. Се што е можно пробав, но ништо од тоа не вредеше. Од кога користам „Venogel“ се тргна на подобро!!! Сега сум смирена и задоволна, бидејќи го пронајдов лекот за моите нозе – вени. Благодарност за „VENOGEL“! Venogel користам кратко време. Потрошив три пакувања и сега се чувствувам подобро. Нозете повеќе не ми отекуваат, болките во нозете исчезнаа, а вените се повлекоа!!! Го препорачувам на секого кој има проблем со вените. Пресреќна сум и презадоволна!"

Болките престанаа и можам нормално да одам!!!

ГОСТИМИР Живковиќ, Метлич:
"Сакам на овај начин да Ве пофалам и воедно да Ве известам дека со користењето на Вашиот произвот „Venogel“, сум на добар пат потполно да го решам проблемот со проширената вена на ногата и испуканите капилари. Само после неколку дена употреба на Venogel, болките престанаа и можам нормално да одам!!! Проширените вени брзо се намалуваат, а испуканите капилари се повлекуваат! Презадоволен сум од резултатите!!! Потполно сум уверен дека ова е вистинското решение за проширените вени и испуканите капилари."

НЕМАМ ПОВЕЌЕ ГРЧЕВИ, БОЛКИ, ВОСПАЛЕНИЈА И ОТОЦИ ВО НОЗЕТЕ!!!

МАРИЈА Сречковиќ, Краљево:
После првата кутија Venogel почувствував дека грчевите и болките во нозете се минато! Додека работев, нозете страшно ми отекуваа, а имав и проширени вени. Во тоа време природата на работата бараше да сум цел ден на нозе, па имав воспалени вени на нозете, болки и грчеви. Тоа за мене беше големо мачење, бидејќи навечер неможев да спијам поради слабата циркулација и главоболките. Ги користев сите можни препарати, капсули,креми, но сето тоа ништо не ми помогна. На телевизија ја видов Вашата реклама, па си помислив да го пробам и ова. И не се покајав! Користам Venogel неколку месеци и подобрувањето е огромно!!! Чувствувам олеснување во нозете, немам воспаленија, отоци и болки. Смирена сум и сега спијам како мало дете. Пресреќна сум поради тоа што Venogel многу ми помогна, и немам зборови со кои ќе ја опишам мојата радост."

Болките престанаа, се движам без проблеми и немам повеќе отоци на нозете!!! А испуканите капилари целосно се повлекоа!!!

МИРЈАНА Дамјанов, Црепаја:
,,Venogel го користам веќе подолг период и можам да кажам дека сум доста задоволна. Поради проблеми со вените неможев да одам како што треба, а ноќе болките беа неподносливи. Откако користам Venogel, болките престанаа, се движам без проблем и немам повеќе отоци на нозете!!! Исто така испуканите капилари целосно се повлекоа, а испакнатоста на вените на нозете потполно се изгуби!!! Најважно од се е дека повеќе немам болки, а со тоа ми се подобри и квалитетот на животот. Го препорачувам Venogel на сите кои имаат проблеми со вените, бидејќи навистина помага. Ви благодарам што постоите за нас!!! БЛАГОДАРНОСТ ДО VITALIS!"

ПОСЛЕ НЕКОЛКУ МАЧКАЊА ПОЧУВСТВУВАВ ГОЛЕМО ОЛЕСНУВАЊЕ!!!

ВЕЛИНКА Јоксимовиќ, Љубовија, правник:
"Проширени вени добив за време на бременоста, и тој проблем трае повеќе од дваесет години. Вените се изразени само на десната нога од коленото до стапалото и ми предизвикуваа голем проблем изразен со големи болки во нозете, со чести воспаленија се до февруари 2009 год., од кога почнав да користам Venogel. На почетокот нозете ги мачкав два пати на ден и после нколку третмани почувствував големо подобрување. Сега нозете ги мачкам еднаш дневно, понекогаш и левата нога поради превенција и премногу сум задоволна! И веќе на некој од моите пријатели им раскажував за ефикасноста на овој препарат, така што некои станаа корисници на Vitalis Venogel и многу ми се благодарни за препораката. Пробајте и Вие и уверете се сами."

ДОЛГО ВРЕМЕ КОРИСТАМ VENOGEL И СУМ ПРЕЗАДОВОЛЕН!

ПЕТАР Чукиќ, Лешак:
"Уште од рана младост, како војник, добив воспаление и проширени вени. Со годините проблемите стануваа се поголеми. Користев најразлични креми и лекови, а лекарите ми предлагаа операција. Првиот пат кога ја видов Вашата реклама во аптека, го купив Вашиот производ Venogel и бев пријатно изненаден и среќен кога осетив дека болките и тегобите во нозете исчезнуваат. Подолго време користам Venogel и сум презадоволен, а Вас искрено ве поздравувам и Ви честитам за овој производ! Со надеж дека долго ќе постоите и ќе им помагате на сите луѓе на кои секогаш им препорачувам да ги купат Вашите поизводи."

ДЕНЕС НЕМАМ НИ БОЛКИ НИ ОТОЦИ НА НОЗЕТЕ!!!

МИЛЕНА Наџ, Плочица:
,,Проширените вени на нозете ги носам од младоста. Како годините поминуваа, вените беа се поизразени и болни. Нозете често ми отекуваа, а од болки не можам да спијам. Користев се и сешто да ги смирам отоците и болката. Ништо не ми помогна. По препорака на сопругот нарачав Venogel. После неколку нанесувања Venogel болката престана, а со времето и отоците се намалуваа! Од тогаш редовно користам Venogel, немам болки, немам отоци на нозете и сум многу задоволна жена!!! Venogel го користам повеќе од 2 години. Денес немам ни болки ни отоци на нозете, но и понатаму користам Venogel, бидејќи во него имам најмногу доверба и со него сум најсигурна. Сите кои имаат проблеми со вени на нозете најсрдечно го препорачувам Venogel, бидејќи Venogel сигурно помага!''

КОГА СЕ НАМАЧКАВ СО VENOGEL БОЛКИТЕ ПРЕСТАНАА!!!

ВЛАДАНКА Алексиќ, Јагодина пензионер:
"Кога се намачкав со Venogel болките престанаа!!! Презадоволна сум од Vitalis Venogel! Нозете постојано ми отекуваа и имав многу проширени вени. Неможев да спијам од болки во нозете. На TV гледав реклами за Vitalis Venogel и неможев да поверувам. Пред два месеци, а можеби и повеќе го нарачав Venogel и веднаш ги намачкав нозете. Осетив големо подобрување, немам повеќе болки во нозете, а и вените ми се повлекоа, мачкам секоја вечер. Го користам Venogel бидејќи многу ми помага."

КОГА ВИДОВ КОЛКУ МНОГУ VENOGEL И ПОМОГНА НА МАЈКА МИ, ГО ПРОБАВ И ЈАС.

ПЕТАР Субашa, Црепаја:
,,За Venogel дознав од сестра ми кога и го купи на мајка ми, па решив и јас да го пробам. Со оглед дека проблемот со вените ни е наследен, и јас исто како мајка ми имав проблем. Кога видов колку многу Venogel и помогна на мајка ми, го пробај и јас. И бев воодушевен! Претходно неможев наутро да станам на нозе, а од кога користам Venogel, без проблеми одам. Воедно морам да кажам дека вените кои беа страшно изразени, сега по нозете се гледаат во трагови. Болките престанаа, а тоа мене ми беше најбитно. И мајка ми и јас сме редовни корисници на Venogel и премногу сме задоволни од постигнатите резултати. Venogel стана наш фамилјарен препарат, и постојан гостин во нашата семејна аптека. Благодарам на VITALIS."

VENOGEL МИ ЈА ВРАТИ НАСМЕВКАТА НА ЛИЦЕТО!

МИТРА Бубања, Земун:
"За време на првата бременост заприметив проширени вени. После породувањето почна борбата со овој проблем. За време на втората бременост ситуацијата се влоши, а за време на третата бременост уште повеќе. Вени со дебелина на прст, отечени нозе, капилари, црвенило, грчеви. Се лечев со ињекции, гелови, креми, во државни и приватни амбуланти. Ми предложија операција. Во некој од весниците прочитав за Venogel. Искрено бев скептична, не верував, ама го купив за да пробам. После првото нанесување на Venogel, осетив подобрување само после 2-3 минути. После неколку дена грчевите се намалија, повеќе не беа чести и јаки. Отоците исчезнаа, црвенилото се повлече. Големите вени потешко се повлекуваат, но сум упорна со нанесување Venogel, а резултатите се фантастични! Исто ми е многу важно што кожата одлично го упива Venogel, па не остава траги по облеката. Благодарам на Venogel и стручниот тим за овој револуционерен производ, бидејќи Venogel ми ја врати насмевката на лицето."

КАПИЛАРИТЕ НА КОЛКОВИТЕ БЕА ПРАВА ПАЈАКОВА МРЕЖА.

ЉУБИЦА Џоговиќ, Рашка, советник за осигурување:
"Од проширени вени и капилари патев повеќе од 23 години од пораѓајот со близнаците. Имав отечени, тешки и уморни нозе, а капиларите на колковите беа права пајакова мрежа, сини што неможев ни сукња да носам, едноставно грдо. Користев се и сешто, дури и докторите ми викаа дека тоа едноставно е така и дека за тоа нема некој лек. Видов реклама за Venogel и решив да го пробам и тој препарат, макар што бев скептична после користење на толку многу препарати. Само после првата кутија Venogel можев подолго да одам, нозете престанаа да отекуваат, а и капиларите почнаа да се повлекуваат, тоа беше големо подобрување и знак да продолжам со користење на Venogel! Venogel користам и понатаму, нозете не ме болат, а сега носам и сукња и имам самодоверба! Venogel ќе користам и понатаму бидејќи е спас за вени и капилари, а посебно што е на природна база."

ВЕНИТЕ ПОСЛЕ РЕДОВНА УПОТРЕБА СЕ ПОВЛЕКОА!!!

РАДЕНКА Мариќ, Белград:
"Имав многу изразени вени по целите нозе со дебелина на прст. Премногу ме болеа поради што ми беше отежнато движењето па дури и станувањето, додека извршував обични куќни активности. Пробав најразлични препарати и редовно посетував доктор, но мојот проблем не се намалуваше. Кога видов реклама на TV и слушнав за позитивните искуства од корисниците на Venogel, решив да пробам и не се покајав. Вените после редовна употреба се повлекоа и што е најважно престана болката!!! Го користам Venogel и понатаму и понатаму и го препорачувам на сите со исти проблеми да го пробаат."

ГРЧЕВИТЕ ПРЕСТАНАА, А И ЦРВЕНИОТО СЕ ПОВЛЕЧЕ!

ТИМКА Петковиќ, Бач:
„Долко време имав проблеми со вените и грчеви, а да не зборувам за непреспиените ноќи. Читајќи часописи и гледајќи реклами на TV одличив да купам Venogel. Од прошлата година од кога користам Venogel јас мирно спијам, грчевите престанаа, а и црвенилото се повлече. Со еден збор презадоволна сум!!! Искрено го препорачувам Venogel на сите кои имаат исти проблеми. Големо блегодарам за VITALIS..”