YIN Antistress е потполно природен, билен препарат за смирување од семејството на производи од VITALIS Doctor’s group.

YIN Antistress е единствен препарат на нашиот пазар кој помага во ослободување од напнатоста и нејзините последици, а не создава зависност и навика.

YIN Antistress помага кај сите проблеми предизвикани од стрес – а тоа се: напнатост, страв, нервоза, трепет, вознемиреност, несоница, срцебиење и прескокнување на срце и висок крвен притисок.

Притисокот ми е нормален, нема повеќе силно чукање и прескокнување на ритамот на срцето!

ДРАГОЉУБ Павловиќ, Швајцарија:
„Срцето силно ми чукаше и прескокнуваше. Пулсот ми беше 160 удари во минута, и тоа најчесто во ноќе во 2-3 часот и ме мачеше цел ден. Покрај тоа морав и да работам. И така 3 години. Пиев лекови, едни, други, трети но, ништо не ми помогна. Бев и на испитувања во болница и тоа кај три кардиолози. Но, ништо не ми помогна, јас и понатаму имав проблеми. За YINU прочитав во едно списание и гледав на телевизија. Купив една кутија да пробам. Од мај до август пијам по две капсули YINU ANTISTRES дневно. Од тогаш јас немам проблеми. Притосокот ми е нормален, ги немам проблемите со срцето. Благодарен сум на VITALIS и им посакувам и понатаму многу успеси во работата, на задоволство на нас кои ги користиме нивните производи и со нивна помош се ослободивме од проблемите.“

СЕГА СПИЈАМ КАКО БЕБЕ!

СВЕТЛАНА Павловиќ, Белград:
"Сакам да дадам свој допринос во формирање на мислењето за употреба на капсулите YIN Antistress од Vitalis. Бидејќи долго време помина како се лечам од несоница, предизвикана од трагедијата која ја доживеав, слушнав за Vitalis капсулите за спиење и почнав да ги користам. Откако пијам YIN Antistress капсули, спиењето ми се регулира, со прости зборови можам да кажам дека сега спијам како бебе! Сакам на сите кои имаат проблеми со несоница да им препорачам YIN капсули од Vitalis, гарантирано брзо ќе го решат својот проблем како и јас. Благодарам, Vitalis.“

НЕСОНИЦА, ПСИХИЧКА НАПНАТОСТ И НЕРВОЗА СЕ МИНАТО!!!

РАДИНКА Ранџеловиќ, Кничанин:
„Само после првата потрошена кутија YIN Antistress капсули се чувствувам многу подобро. Несоница, психичка напнатост, нервоза и страв од тоа што ќе се случи утре се минато. Моите обврски ги завршувам без стрес, без зголемено срцебиење и замор. Високиот крвен притисок и климактериум се во граници на нормала. За се сум Ви премногу благодарна.“

ПО ТРИ ДЕНА КОНЗУМИРАЊЕ НА YIN КАПСУЛИТЕ ПРЕСТАНАВ ДА ГИ ЗЕМАМ ТАБЛЕТИТЕ ЗА ВИСОК ПРИТИСОК!

РУЖА Гајиќ, Сремска Митровица:
˝Почутувани, верувајќи на Вашите производи кои ги имам користено, ги порачав Yin Antistress капсулите. Повеќе од 30 години, се лечам од висок притисок, а последниве години имам и проблем со несоница, интензивен стрес и чувство на напнатост и страв. По три дена конзумирање на Yin капсулите престанав да ги земам таблетите за висок притисок и се чувствувам и психички многу подобро! Едноставно се препородив. Сакам да ви се заблагодарам што постоите и што го донесовте овој сјаен производ на нашиот пазар.˝

НАПНАТОСТ, ВИСОК ПРИТИСОК И ВОЗНЕМИРЕНОСТ СЕ МИНАТО ЗА МЕНЕ!

СЛОБОДАНКА Друлиќ, Неготин, 63 години:
„Имав висок срцев притисок и зголемено срцебиење. Воедно, бев напната и вознемирена. Користев лекови и за притисок и за срце. На телевизија видов многу луѓе со ист проблем на кои YIN му го смени животот, па решив да го купам. Почнав да го пијам и веднаш почувствував резултати. Ми се намали притисокот, а работата на срцето ми се нормализира! Земав 2 капсули YIN дневно. Од тогаш повеќе јас не употребувам лекови за срце и притисок. Се се стабилизира, немам повеќе зголемено биење на срце, целосно сум смирена и опуштена!!! На преглед кај докторот полесна 2 месеци користење, ми измери притисок 120/80. Притисокот ми е ист како кога бев девојка! Се чувствувам смирено и опуштено и така убаво спијам. Просто не можев да верувам. Сега сум повторно весела и се чувствувам како кога бев млада! Многу успех пожелувам на VITALIS и неговиот колектив!”

СЕ ЧУВСТВУВАМ ОПУШТЕНО, СМИРЕНО И МНОГУ ПОДОБРО СПИЈАМ!!!

СНЕЖАНА Стојковиќ, Земун:
Yin Antistress го користам веќе 6 месеци и многу сум задоволна од неговото дејство. Имам 45 години и бев на операција за штитната жлезда. После операцијата бев под стрес, бев вознемирена, напната, нервозна, имав страв, зголемено биење и прескокнување на срце, вознемиреност во стомакот и не можев да спијам. Ја видов вашата реклама во весниците и на ТВ па решив да пробам. Пијам YIN Antistress наутро и навечер и многу подобро се чувствувам, опуштено, смирено, не сум напната и многу подобро спијам! Нема никакви штетни последици, кои ги имав со оглед на тоа што пред YIN користев синтетски лекови кои докторот ми ги препиша и кои не ми одговараа. Го препорачувам YIN Antistress на сите кои имаат исти или слични симптоми зашто навистина помага. Благодарам на компанијата VITALIS за така добриот препарат."

ПОВЕЌЕ НЕМАМ НИКАКВИ ТЕГОБИ ПОВРЗАНИ СО КРВНИОТ ПРИТИСОК, НЕРВОЗА И ВОЗНЕМИРЕНОСТ!

ПРЕДРАГ Китановиќ, Краљево:
"Години наназад се борев со стрес и напнатост. Од пред неколку години констатиран ми е висок крвен притисок. Додатен проблем ми претставуваше тоа што крвниот притисок варираше, а бев и многу нервозен. Терапијата ми стана комплицирана, а со времето се зголемуваше. Тогаш решив да пробам препарати од билно потекло. Ги посетив VITALIS и со помош на нивниот (нашиот) стручен тим и со помош на препаратот Yin Antistress мојот крвен притисок се стабилизира. Повеќе немам никакви тегоби поврзани со крвниот притисок, нервозата и вознемиреноста! Не користам никакви лекови за крвен притисок, смирување или антидепресиви, туку само Vitalis YIN капсули."

ПОРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ ОН-ЛАЈН