Vitalis Slim е безбеден, потполно природен, атестиран и проверен диететски производ за слабеење. За тоа најдобро сведочат корисниците кои го пробале. Vitalis Slim ќе обезбеди најлесно да се ослободите од вишокот килограми, да изгледате млади, убави и здрави. Ќе ја затегнете фигурата и зголемите односот помеѓу мускулната маса и масните насалаги! Потполно природен производ, каде една од состојките е Citosan, од ракови и школки, кој делува како сунѓер за масти, ги упива и претвара во несварливо соединение и по физиолошки пат се исфрла од организмот. Bromelin, ензим од ананасот, ја спречува абсорпцијата на масти кои сте ги внеле со оброкот пред тие да бидат депонирани. Уште една важна состојка е големата количина на Див Лимон, кој обезбедува идеален метаболизам и многу полесно согорување на мастите од масните наслаги. Воедно Vitalis Slim, ги штити крвните садови, ја зголемува нивната еластичност, го намалува холестеролот, го стимулира имуниот сиситем и ги неутрализира штетните материи кои циркулираат низ крвотокот во процесот на слабеење. Исто така ги штити крвните садови и помага во лечење на лоша циркулација и целулит. До саканата тежина треба да се стигне ефикасно и брзо, но на природен начин, бидејќи единствено само така не остануваат последици по здравјето. Vitalis Slim е навистина таков избор. Vitalis Slim содржи единствена формула која обезбедува ефикасно слабеење на здрав и природен начин.Брзото и природно слабеење обезбедуваат чувство на самодоверба, сигурност, оптимизам и регулација на телесната тежина, бидејќи во иднина по престанок на употреба Вашиот апетит се намалува, па нема повторно повраток на килограмите. Сега и Вие може да ослабите и да имате беспрекорна фигура со само 3 капсули Vitalis Slim дневно. Резултатот е природен, брз и неверојатно ефикасен. Vitalis Slim ги согорува постоечките масни наслаги и спречува формирање нови.

35кг ПОМАЛКУ СО ПОМОШ НА SLIM

ДАНИЈЕЛА Радојковиќ, Р. Србија:
"Ако не знаете како да ослабнете и да изгубите апетит, ако сè она што сакате да го јадете одеднаш не ви се јаде, не чувствувате глад, вие користите Slim. Имав 110 кг пред една година, а денес 35 кг помалку. Иако не верував во приказните, почнав да користам капсули, земав Slim со идеја да ги пробам, иако пред тоа земав сè што е можно за слабеење и немаше никаков ефект. Никогаш целосно не се придржував на пропишаните диети, но се трудев да јадам умерено.

За 10 дена од користењето апетитот значително ми се намали, а со тоа почнаа да се намалуваат и килограмите. Секој изгубен килограм ми даваше сатисфакција да продолжам и понатаму. Сега се чувствувам супер. Vitalis ми го промени животот.
Затоа го препорачувам секому со желба да успеат сите. Им благодарам на сите што работат во Vitalis и за нивната акција за две купени кутии третата да е гратис, затоа што им помагаат економски на граѓаните. Секако, продолжувам и понатаму да пијам по една капсула на ден за да ја одржувам новата тежина."


ИЗГУБИВ 8кг

ДАНИЦА Симоновиќ, Књажевац, Р. Србија:
"Работев 37 години во фабрика за чевли. Ми отекуваа зглобовите, имав проблеми со вените, а имав и поголема телесна тежина. Користејќи го Vitalis Slim за еден месец изгубив 8 кг, а капсулите ги користев двапати на ден. Килограмите се топеа, а јас повторно се вратив на тежината што ја имав во младоста."


БЛАГОДАРАМ ШТО ПОСТОИТЕ! ОСЛАБЕВ 10кг.

ЖИВКА Милосављевиќ, проф. Белград, Р. Србија:
"Благодарам затоа што постоите! Зошто? Бидејќи благодарение на вашите капсули за слабеење ја намалив својата телесна тежина за 10 килограми за само два месеца.
Ова за мене е вистинско откритие! Се сомневав, но сега на сите што сакаат да ја намалат својата телесна тежина, од срце им го препорачувам вашиот производ. Нема потреба многу да зборувам, резултатите се гледаат на мене. Важно е да знаат сите оние што ќе одлучат да го користат, дека успехот ќе биде загарантиран. Начинот на исхрана по упатството е многу едноставен.
Пробајте, ќе бидете задоволни.
Морална поддршка ми беа девојките што работат во аптеката на ул. Крал Милутин, љубезни, стручни и со насмевка на лицето."


БЛАГОДАРЕНИЕ НА VITALIS SLIM ОСЛАБЕВ 18кг

МАРИЈА Виџен, Јагодина, Р. Србија, 30 години:
"По второто породување ја зголемив телесната тежина за12 килограми. Кога видов реклами во некои списанија, одлучив да се обидам со Vitalis Slim. Мојот обид беше успешен и без диета! Во меѓув реме не се откажував ниту од торти ниту од колачиња, кои многу ги сакам, освен што ги консумирав во помали количини. Благодарение на Vitalis Slim, за 2 месеца ослабев 18 килограми!!! Имав помалку килограми отколку пред породувањето! Vitalis Slim им го препорачувам на сите што имаат вишок килограми, мрзливи црева и што водат сметка за себе. Освен тоа, Vitalis Slim ми помогна да го подобрам квалитетот на косата и на ноктите, а мојата кожа позитивно реагираше на овој препарат. Средството ми ја врати самодовербата и ме разубави."


БЛАГОДАРНА СУМ НА VITALIS ЗА ОВОЈ ЕФИКАСЕН ПРЕПАРАТ, ПРЕСРЕЌНА СО ОНА ШТО ГО ПОСТИГНАВ СО VITALIS SLIM!

БЕБА Свиленовиќ-Марковиќ, Бор:
"Пред неколку години за многу краток период се здебелив. Долго време неможев да ослабам. Пробав со различни диети да симнам некој килограм. Но, ефектите беа со краток рок. Преку рекламата на телевизија дознав за производите на Vitalis, од кој најголемо внимание ми привлече Vitalis Slim. Морам да кажам дека помалку бев скептична по тоа прашање, но после некое време решив да пробам. Порачав неколку кутии Vitalis Slim капсули.
После 3 месеци редовна употреба јас почувств ував успех и олеснување од 9kg. Пресреќна сум со она што го постигнав. Просто неможев да поверувам. Го препорачувам Vitalis Slim на сите кои имаат проблем со вишокот на килограми. Верувајте-делува! Јас успеав, пробајте и Вие! Благодарна сум на Vitalis за ефикасноста на препаратот. Многу поздрави и се надевам дека и понатака ќе бидете успешни. Благодарен корисник!"


ГОРДАНА Кудуз, Зрењанин:

СМАЛЕНО МИ Е ЗАПУШУВАЊЕТО НА КАРОТИДЕ И ОСЛАБЕВ 10 кг!!!

РАТОМИР Милановиќ, Инџија:
"Сакани пријатели! Ви го пишувам ова писмо за да ве информирам за резултатите од користењето на Vitalis Slim. Минатата година купив три кутии Vitalis Slim и за 30 денови ослабев 10 кг! Кон средината на минатата година имав мозочен удар. Се рахабилитирав доста добро, но морав да ја оперирам десната каротида на вратот. Имаше голема запушеност. Што се однесува на запушеноста левата каротида мируваше се до крајот на минатата година. Тогаш запушеноста почна да се качува на 50% бидејки закажав контрола во болница веќе повторно се видов на операциона маса. Долго размислував како да ја прочистам таа каротида. Читав се и сешто додека случајно во една новина не прочитав за Vitalis Slim. Кога го прочитав составот на таа капсула нешто како да ми рече дека тоа е правиот лек за мене. Порачав од тој препарат (2+1. За да дознаам колкава ми е запуштеноста на левата каротида, пред употреба на лекот, отидов во Клиника да се проверам. Резултатот беше загрижувачки, бидејќи запушеноста изнесуваше 65%. Еден месец пред новата контрола пиев Vitalis Slim. Кога повторно ме снимаа запушеноста изнесуваше 45-50%. Немаше ништо поубаво за мене од таа вест. Докторите беа презадоволни, а што мислите како јас се чувстував? Но, што е тука е, јас и понатаму ќе го користам Vitalis Slim, Ви благодарам што такво нешто сте направиле, многу успеси во работењето и да сте ми здрави и живи."


ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ УПОТРЕБА ЈАС ОСЛАБЕВ 6 кг,

А СОПРУГОТ 8,5 кг, БЕЗ НАПОР И ПОСЛЕДИЦИ!

РУЖИЦА Драшковиќ, Белград, Р. Србија:
"Посебно сакам да го истакнам моето искуство за употребата и квалитетот на Vitalis Slim препарат за слабеење, имајќи в предвид дека имам користено и други препарати од различни производители кои не беа толку ефикасни, затоа што килограмите брзо се враќаа по нивното преќинување. Vitalis Slim го користиме јас и мојот сопруг, нормално придружувајќи се на начинот на употреба при исхраната, така да за само еден месец употреба сопругот ослабе 8,5 кг, а јас 6 кг без никакви напори и последици. По тој месец на употреба нормално се храневме, но за чудо не се зголемуваше телесната тежина. За целокупното време на употребата се чувствувавме добро, а и општата состојба на нашето здравје се подобри. Поради личното убедување во ефикасноста на Vitalis-овите производи, сакам да им препорачам на сите кои имаат здравствени проблеми, слободно да ги користат производите затоа што се што е напишано за нив е вистина."


САКАМ ДА СЕ ЗАБЛАГОДАРАМ НА VITALIS

ЗАТОА ШТО ОСЛАБЕВ 7 кг!!!

ЗЛАТА Миљковиќ, Лесковац, Р. Србија:
„На ваков начин сакам да се заблагодарам на Vitalis, кој ми овозможи преку Vitalis Slim да го подобрам здравјето и естетскиот изглед. Имам 53 години и „неколку“ килограми повеќе, кои последниве години никако да не се намалат. Користев многу препарати, но за жал или килограмите не се намалуваа или и ако нешто ослабнам, набрзина по престанувањето на употребата, се враќаа. Со должно почитување и извинување на Vitalis, отпрво бев скептична и кон нивните препарати, но по препорака на една пријателка одлучив да го пробам. По првата кутија го изгубив апетитот, а по втората и килограмите почнаа да се топат. За два месеци ослабев 7 килограми со помош на Slimot! Презадоволна сум, ќе продолжам и понатаму со употреба и им препорачувам на сите да не “лутаат“ повеќе, бидејќи сигурна сум дека и тие ќе кажат “благодарам“.”

ЛЕСНО ОСЛАБЕВ 29кг БЕЗ ДИЕТА!!!!

ИМАВ 92 кг, СЕГА ИМАМ 63кг И НА МОЈАТА СРЕКА НЕМА КРАЈ!!!

МИЛЕНА Лазаревиќ, Ниш, Р. Србија, претприемач, 26 години:
"За кратко време се здебелив многу. На различни начини се обидов да се ослободам од вишокот килограми. Држев секакви диети. Но, ништо. Не можев да намалам повеќе од 5 килограми. Кога малку ќе се опуштев по диетата, во рок од една недела ги враќав несаканите килограми. Тогаш, на една реклама видов за Vitalis. Првин нарачав две пакувања и почнав да ги користам. Тогаш се случи нешто неверојатно. Килограмите почнаа да исчезнуваат. Го користев редовно по упатство и апетитот почна да ми се намалува. По една година и шест месеци ослабев 29 килограми со помош на Vitalis!!! За мене беше сон. Имав 92 килограми, сега имам 63 килограми и на мојата среќа ~ нема крај!!! Овие килограми ги немав ни кога бев девојка! Презадоволна сум од Vitalis! Ми се врати расположението. Ослабев и добив совршена фигура без диета. Пресреќна сум!


ОСЛАБНАВ 12 кг ЗА 2 МЕСЕЦИ СО НОРМАЛНА ИСХРАНА И КИОГРАМИТЕ НЕ СЕ ВРАТИЈА!!!

ИВАНА Џоковиќ, Банатски Брестовац, економист:
"Откако се породив имам проблем со вишок килограми. Со диети и со употреба на разни препарати почнав уште после пороѓајот, но никогаш не ми појде од рака да ја постигнам саканата тежина. Нема што не пробав, но се беше залудно и понатака не бев задоволна од својот изглед. Тогаш на ТВ видов реклама за препаратот Vitalis Slim. После толку негативни искуства, нормално бев скептична, но сепак решив да му дадам шанса и да нарачам едно пакување капсули. И ја направив вистинската работа!!! Кога после неколку дена од користење на Vitalis Slim застанав на вага, бев изненадена бидејќи килограмите лесно исчезнуваа!!! На моја голема радост, без поголеми промени во начинот на живот и исхрана, продолжив да слабеам и после неколку недели резултатите беа спектакуларни!!! Многу ми беше важно што Vitalis Slim е 100% природен и безбеден за моето здравје. Денес после 2 месеци користење на Vitalis Slim, имам 12 килограми помалку! Повторно сум горда на својот изглед и тежина!”


ЗА 4 МЕСЕЦИ ОСЛАБНАВ ВКУПНО 14 кг!!!

СЛАВИЦА Кукалј, Германија:
„Почитувани, јас сум корисничка на Vitalis Slim. Го користев откако претходно користев разни препарати на други произведувачи од кои бев постојано разочарана. Тие се рекламираа нон-стоп на телевизиите, додека Вие не, па ќерка ми и аптекарката ми препорачаа Vitalis Slim. И купив едно пакување. Почувствував намалување на апетитот и на тежината и нарачав 12 кутии. Во тој момент имав 108 кг. Морам да Ви кажам дека не бев на никаква диета бидејќи едноставно не можев и при крај на ноември нарачав нови 15 кутии. Во првите месец дена ослабев 4 кг, а во наредните 3 месеци уште 10 килограми!!! Вкупно за 4 месеци ослабнав 14 кг!!! Многу сум задоволна што немам повеќе надуеност, гасови и што ми се регулира и столицата.”

ЗА 5 МЕСЕЦИ ИЗГУБИВ 14 КИЛОГРАМИ!!!

РАДМИЛА Периќ, Белград:
"Во претходните 3 години се здебелив (167см, 88 кг.). Бев очајна бидејќи неможев повеќе ништо да облечам. Со оглед дека сум пробала многу препарати, но без никаков ефект, се одлучив да се јавам во Vitalis. Почнав да користам Vitalis Slim. Морам да признаам дека бев доста дисциплинирана. Секако прво со себе мораш да раскрстиш што сакаш и резултатите се сигурно видливи. Јас навистина брзо ги симнував килограмите така што за 5 месеци изгубив 14 килограми!!! Верувајте дека сум пресреќна! Се чувствувам многу помлада, со леснотија ги завршувам работите и можам да ја облечам омилената гардероба! Што се однесува на здравствените проблеми повеќе ги немам, единствено дебелината ми пречеше. Моите домашни се презадоволни, а пријателите се пријатно изненадени. Еве и после 4 месеци ја имам истата тежина, нормално јадам, но превентивно пијам по 1 капсула Vitalis Slim дневно."

ВАШИОТ ПРЕПАРАТ МИ ЈА ВРАТИ НАДЕЖТА!

ДУШАНАК Дениќ, Ниш:
"Не заприметив од обврски, а се здебелив и имав 82 кг. Пробав повеќе препарати, но сите мои обиди да ослабам беа неуспешни. Не ослабев ни 100 гр. Гледав на TV реклама за Vitalis Slim. Таа ме убеди дека многу се задоволни. Не можев да издржам како дебела, нозете ми беа тешки, имав проблеми да се наведнам и облечам обувки, одев до пазар со автобус само за една станица, се повлеков во себе и тешко комуницирав со луѓето бидејќи бев неадоволна од себе. Купив во Аптека прво една кутија, а кога се уверив дека делуваат земав доза за 2 месеци и за тоа време ослабев 8 КГ!!! Сега сум расположена, Вашиот препарат ми ја врати надежта и сакам да ослабам уште 10 кг. Единствено Vitalis Slim ми помогна да ослабам и конечно сум среќна!!! БЛАГОДАРАМ НА VITALIS! "

КАКО ЈАС ИЗГУБИВ 20 кг ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ И ПОЛ!!!

БОЈАН Шапонјиќ, Прибој, 37 години:
"Се викам Бојан и имам 37 години. Работам како градежен работник. Последните 20 години имам проблем со дебелината. Мојот проблем со дебелината се обидов да го решам со спортски активности и ригорозни диети, пропратени со изгладнување но немав никаков успех. Тогаш решив да пробам некој од препаратите за слабеење кои се нудат на пазарот, иако спреам нив сум скептичен. Од многуте препарати се одлучив да пробам со Vitalis Slim. Пред употребата имав 88 кг. Почнав да го користам Vitalis Slim, така што пред секој оброк приев по една капсула. Промените кои ги забележав при користењто на Vitalis Slim се тоа дека постепено го губев апетитот, јадев исто како и претходно само го исфрлив лебот и пецивата. Не гладував, не држев диета, немав никакви физички активности како трчање, вежби во теретана и сл. Едноставно ми се изгуби апетитот. Препаратот го користев месец и пол и за тој период ја намалив својата тежина на 68 кг!!! Само со помош на Vitalis Slim ослабев 20 кг! Се чувствувам одлично и презадоволен сум од постигнатите резултати. Од последното користење на Vitalis Slim поминаа 2 месеци и за тој период не ги вратив изгубените килограми!"

31 kg ПОМАЛКУ ЗА 3 МЕСЕЦИ!!!

МАРИЈАНА Кубатлија, Белград:
"а време на бременоста се здебелив 40 кг. После порoѓајот кој беше во јуни оваа година имав 102 кг. На подарок од мојата мајка добив Vitalis Slim и одлучив да го користам. За само 3 месеци со помош на Vitalis Slim успеав да ослабам 31 кг!!! Јас сум презадоволна и понатаму го користам. Освен тоа што успешно го решава проблемот со вишокот на килограми, Vitalis Slim го забрзува метаболизмот и помага за исфрлање на течностите од организмот. Јас го препорачувам на сите кои сакаат да се ослободат од вишокот на килограми."

ОСЛАБЕВ 19 кг!!!

VITALIS SLIM МЕ ЈЕ ВРАТИО У НОРМАЛАН ЖИВОТ!!!

МИРОСЛАВА Златановиќ, Ниш, 69 години:
"Со Vitalis Slim за два месеца ослабев 12 кг но килограмите и натаму се смалуваа, така што досега се ослободив од уште 7 кг!! Вкупно ослабев 19 кг!!! Повеќе немам 89 кг, туку 70 кг!!! За ова може да му се заблагодарам на Вашиот Vitalis Slim, а и на мојата упорност. Пред да почнам да го користам Slimot бев безволна и речиси неподвижна. Покрај слабеењето станав послободна, поподвижна (секој ден шетам 2,5-3 км без да почувствувам замор) спијам во длабок сон, ми се врати еланот за работа, притоа без да чувствувам замор. Ви благодарам за помошта, Vitalis Slim ме врати во нормален живот! Сега се чувствувам млада, како да немам 69 години. Презадоволна сум со постигнатото! Му благодарам на Vitalis."

27 кг ОСЛАБEВ СО ПОМОШ НА Vitalis Slim!!!

ВЕРА Џорџевиќ, Младеновац:
"Од 2002 год. после доживеан стрес, не станував од кревет и почнав нагло да се здебелувам. За една година се здебелив повеќе од 80 кг. Од тежината, почнаа да ми пукаат вени на нозете, преживеав два инфаркта, пиев четири лекови за срце, две години се лечев во болница и само за викенд си одев дома. Не постои диета која не сум ја пробала, но ниедна не ми помогна!!! Претходната година видов во весник реклама за VITALIS SLIM и реков на ќерка ми да ми купи. За пет месеци ослабев 27 кг, имав 120 кг, а сега имам 93 кг!!! Пиев VITALIS SLIM редовно 3 пати дневно. Едноставно, ми се намали апетитот. Порано не можев да станам и да одам до тоалет, а сега дневно одам километри. VITALIS SLIM капсулите ме вратија во нормален живот! Јас бев очајна болна жена со сто и дваесет килограми и не можев да се движам. Сега со Ваша помош сум друга личност. Ви се заблагодарувам од се срце, и Ви посакувам долгогодишна работа. Немам зборови кои можат да ја опишат мојата ситуација."


ЗА 8 МЕСЕЦИ ОСЛАБЕВ 32 кг!!!

БОСИЉКА Миниќ, Врбас:
,,Повеќе од 20 години болувам од хормонско пореметување, од што премногу се здебелив, а потоа заболев од реуматски артритис. Подоцна добив висок притисок и ангина пекторис, а покрај сето тоа два тромба на ногата и шеќер. Можам да Ви кажам дека пробав со сите можни препарати за слабеење. Симнував килограми, но веднаш штом престанев со пиење, килограмите повторно ги враќав. Бев целосно разочарана. Еден ден на телевизија видов реклама за VITALIS. На инсистирање на мојот сопруг ги нарачав VITALIS SLIM.

Можам да Ви кажам дека сум презадоволна!!! За 8 месеци ослабев 32 кг!!! Од овај успех сме презадоволни и јас и мојата фамилија. Ми исчезнаа отоците на нозете, немам веќе притисок, а и шеќерот ми е во нормални граници. Брзо се движам. Ќе продолжам со овај начин на исхрана и употребата на VITALIS SLIM се додека не ја постигнам линијата која ја имав пред 20 години. Многу успех во работата, среќа и здравје Ви посакува задоволната Боса од Врбас.''

НА МНОГУ ЛЕСЕН НАЧИН ОСЛАБЕВ 10 кг!!!

СНЕЖАНА Милекиќ, Белград:
"Имам 42 години и проблем со штитната жлезда. Метаболизмот ми застана целосно, а и пред една година престанав да пушам. За неколку месеци се здебелив 10 кг. Случајно го пробав Vitalis Slim и за 4 месеци се вратив на старата тежина! Многу лесно ослабев 10кг!!! Јадам, а не се дебелеам!!! Метаболизмот повторно ми функционира! Презадоволна сум! Повторно се чувствувам како пред заболувањето со штитната жлезда."

ЗА 3 МЕСЕЦИ СО ПОМОШ НА VITALIS SLIM, ОСЛАБЕВ 12 КГ!!!

БОГДАН Лалиќ, Нови Сад:
"Поради пореметување на работата на штитната жлезда, почнав забрзано да се дебелеам. Се што ќе изедев, се лепеше на мене-така што во еден момент имав 142 кг. За 3 месеци со помош на Vitalis Slim, ослабев 12 кг!!! Сега не ми треба помош од никого за да се движам! Ги препорачувам секому кој има проблем каков што некогаш имав јас, да користи Vitalis Slim. Благодарам на Vitalis!"

ОТКАКО ГИ ЗАМЕНИВ ДРУГИТЕ ПРЕПАРАТИ СО VITALIS SLIM КАПСУЛИТЕ ЗА СЛАБЕЕЊЕ ЗА 3 МЕСЕЦИ ОСЛАБЕВ 19 кг СО НОРМАЛНА ИСХРАНА (3 ОБРОКА ДНЕВНО).

БРАНИСЛАВ Илиќ, од Трст:
"После изгубена секаква надеж, испробани секакви методи и сите можни препарати за слабеење, како кај нас така и во странство (бидејќи живеам помеѓу Виена и Трст), за враќање на младелачката тежина и здравје, најдов спас!!!

Со преминот на Vitalis Slim капсулите за слабеење за 3 месеци ослабев 19 кг со нормална исхрана (3 оброка дневно)!!! Ја затегнав фигурата и го намалив обемот на струкот. Не морав да откажам ништо од исхраната. Со тоа ми се нормализира и здравствената ситуација - го стабилизирав шеќерот во крвта, воедно и холестеролот и триглицеридите. Многу сум смирен и опуштен од кога го користам Vitalis Slim. Благодарам Vitalis! На сите од срце им препорачувам подобра иднина со Vitalis! Со искрена благодарност Бранислав Илиќ, од Трст.

ИЗГУБИВ 21 kg!!! 10 ГОДИНИ БОРБА И МАКА... А СО VITALIS SLIM МИ ТРЕБАШЕ САМО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ!!! ТОА Е НЕШТО ЗА ШТО МОЖЕВ САМО ДА СОНУВАМ!!!

МЈЕЛУЦА Павиќ, Вршац, 38 год:
"После вториот пороѓај ми се покачија килограмите. Од здравствени причини наеднаш го оставив пушењето и уште повеќе се здебелив. Пробав на сите различни начини: со разни диети, чаеви, таблети, но ништо не ми помогна. Ќе изгубев 2-3 килограми, но за неколку дена ќе вратев дупло повеќе. Тоа беше само фрлање пари. Под притисок на разни проблеми чувствував се поголема нервоза и потреба за храна. Јадев секогаш штом ќе почувствував нервоза. За Vitalis Slim слушнав преку TV и видов реклама во весник и одлучив да ги нарачам. Се заколнав дека тоа ќе биде последно што купувам. Ми требаше доста време да соберам храброст и снага....се плашев да не се разочарам и решив да почнам. Сега се прашувам зошто толку сум чекала? Жалам што го изгубив и тоа време. Може да ме разбере само некој кој има исти проблем како мене. 10 години борба и мака... а со Vitalis Slim ми требаше само неколку месеци!!! Мислев дека сонувам! Се придржував на упатствата и пиев 1 капсула, 3 пати дневно пред оброк со 2 чаши вода. Си поставив на себе точно време на ручек и вечера. Помеѓу оброците јадев по неколку јаболка или друго овошје. Се чувствував супер. Не ме болеше глава и не чувствував омалаксаност, вртоглавица, ништо. А најбитно е тоа што не чувствував глад. Долго немав храброст да застанам на вага, а имав 86 кг. На крај од месецот се мерев со метро и тоа го запишував. Моите пропорции се намалуваа се повеќе и повеќе и бев свесна дека килограмите се губат од ден на ден. Не им верував на своите очи! И незнаев што да направам во тие моменти од среќа! Повторно влегов во мојата стара облека! Повторно бев задоволна со самата себеси и привлечна на мојот маж! Пријателите ми даваа комплименти и ме прашуваа како ми успеа тоа. Не ми веруваа кога им кажав за Vitalis Slim. Собрав храброст и застанав на вага.Имав 69 кг!!! Од сега немам комплекс спрема вагата, туку се мерам секој месец. Vitalis Slim го препорачав на сите мои пријатели со вишок килограми, а кои сакаат на брз, лесен но и најважно од се природен начин да намалат килограми. Изгубив 21 килограм со Vitalis Slim! Имав 86 кг, а моментално имам 65 кг, супер се чувствувам, пресреќна сум и задоволна! Одлични сте. Ви посакувам многу успех. Благодарам на Vitalis од срце!"

18 кг ПОМАЛКУ за неполни 3 МЕСЕЦИ!!!

ДЕСИМИР Николиќ, Панчево:
"Како човек во години, пијам доста лекови, имам вграден стент и преживеав два инфаркта. Годините и здравствените проблеми допринесоа мојата телесна тежина да се зголеми. Само по себе тоа допринесе да неможам да ги облечам моите одела кој претходно ги носев. Прочитав реклама и изјави од задоволни корисници кој го користеле Vitalis Slim. Одлучив по прв пат да пробам да го решам проблемот со дебелината.

Го избрав Vitalis Slim поради неговиот ПРИРОДЕН СОСТАВ и нештетен по мојот организам. Резултатите беа одлични, воедно Vitalis Slim ја докажа неговата ефикасност. За неполни 3 месеци изгубив 18 кг!!! А најважно е тоа што се чувствувам одлично! Многу полесно се движам, активноста ми се зголеми и повторно сум стариот ЈАС. Се заблагодарувам на Vitalis за ваквиот производ. Голем поздрав!"

VITALIS SLIM МИ ПОМОГНА ДА ИЗГУБАМ 10 KG !!!

ГОРИЦА Стевановиќ, Белград:
"Минатата година во зимскиот период се поправив. Користев од капсулите на Vitalis Slim. Навистина се ефикасни и ми помогнаа да ги намалам килограмите. Изгубив 10 kg!!! Без маки и откажување! Презадоволна сум!!! Бидејќи Vitalis Slim е на потполна природна база го препорачувам на сите да го користат."

ЗА 2 МЕСЕЦИ БЕЗ МАКА ОСЛАБЕВ 9 kg!!!

ДАНИЈЕЛА Павловиќ, Рогача:
"Имав голем проблем со вишокот килограми. Гледав утринска програма на една телевизија и видов реклама за Vitalis Slim. Запишав број, се јавив и го нарачав препаратот. Почнав да го користам според упатствотот. До сега сум презадоволна и пресреќна од Vitalis Slim. Имав 103 кг, а сега имам 94 кг!!!За 2 месеци без мака ослабев 9 кг!!! Vitalis Slim го пијам и понатаму и би го препорачала на секој. Пресреќна сум бидејќи Vitalis Slim ми донесе голема радост!!!"

20 КГ ОСЛАБЕВ ЗА 4 МЕСЕЦИ БЕЗ МАКА И ДИЕТА. А СЕГА УШТЕ 4 КГ!!! ПОСЛЕ 4 МЕСЕЦИ КОРИСТЕЊЕ VITALIS SLIM ИМАМ 24 КГ ПОМАЛКУ!!!

СНЕЖАНА Михаиловиќ Петровиќ, Белград:
"За 4 месеци ослабев неверојатни 20 кг!!! Од 84 кг стигнав на 64 кг! Апетитот премногу ми се намали. Но продолжив и понатамо да го користам Vitalis Slim а килажата и понатаму продолжи да се намалува, така што до сега ослабев уште 4 кг!!! После нешто повеќе од 4 месеци користење Vitalis Slim, ослабев вкупно 24кг!!! Пробував на разни начини да се ослободам од вишокот килограми. Држев најразлични диети, правев физички вежби, користев разни диететски производи и препарати. Но ништо од тоа немаше ефект. Се додека еден ден на ТВ ја здогледав презентацијата на Vitalis препаратите, меѓу кој Vitalis Slim најмногу ми го привлече вниманието. После тоа на web сајтот детално го погледнав и решив да пробам со Vitalis Slim.

Почнав редовно да го пијам, 3 пати на ден, 30 мин пред оброк со 2 чаши вода. Набрзо увидов невероватни резултати за мене. И понатаму го користам Vitalis Slim, зошто освен успешното симнување на килограмите, приметив дека значително го намалувам целулитот, ми ја зголемува еластичноста на кожата и го подобрува квалитетот на косата.

KORISTEĆI VITALIS SLIM ZA SAMO 2 MESECA SAM SMRŠALA 5 kg!!!

OLIVERA Živković, Beograd:
"Imala sam veliko opterećenje kako i na koji način da smanjim veliku kilažu, a imala sam i zdravstvenih problema. I nisam bila zadovoljna svojim izgledom. Za Vitalis Slim sam čitala u novinama i gledala na TV-u. Kada sam čula da je potpuno prirodan odlučila sam da ga potražim u apoteci. Koristeći Vitalis Slim za samo 2 meseca sam smršala 5 kg!!! Imala sam 85 kg. Prezadovoljna sam ovim Slim kapsulama koje su mi na prirodan način zategle kožu, regulisale probavu, loše varenje, snizile povećan holesterol i poboljšale cirkulaciju! Sada se osečćam predivno i dalje pijem Vitalis Slim. Zahvalana sam Vitalisu što postoji ovakav proizvod. Probajte i sami se uverite da je Vitalis Slim zaista efikasan i prirodan preparat."

ОСЛАБЕВ ПОВЕЌЕ 9,5 kg!!!

НИНА Вишекруна, Белград:
"Имав проблем со вишок килограми. Со користење на Vitalis Slim брзо и лесно ослабев 9,5 кг!!! Сакам да се заблагодарам на компанијата Vitalis и да препорачам Vitalis Slim на секого кој има проблем со вишок на килограми, бидејќи е многу ефикасен, а нема никакви штетни ефекти."

СО ПОМОШ НА VITALIS SLIM БРЗО ОСЛАБЕВ 7кг!!!

ЖУЖАНА Франција, Инж. По Хемиска технологија, Бока:
"Почитувана компанијо Vitalis Doctor’s group, од неодамна почнав да го употребувам Вашиот Vitalis Slim и не очекував видни резултати. Меѓутоа, после три недели употреба, моето тело го намали обемот, а кожата почна да ми се станува затегната и јака... Што значи дека со зголемено мокрење-преку кое организмот ги исфрла

токсините, организмот ги враќа своите квалитети и форма. Со помош на Vitalis Slim брзо ослабев 7кг!!! При употребата на Vitalis Slim немав здравствени проблеми и пореметувања за што говорат и лабараториските наоди. Се чувствувам многу поудобно, а килограмите секој ден се се повеќе намалуваат!!!

ОСЛАБЕВ 11 KG ЗА МЕСЕЦ ИПОЛ!

ЗЛАТА Павловиќ, Пожаревац:
"После операцијата и земањето лекарства се здебелив преку 20 kg. Пробував разни препарати но, немаше никаков ефект. Потоа слушнав за Vitalis Slim капсулите. Почнав да ги користам и за месец ипол ослабев 11 kg, без никакви откажувања. Vitalis Slim капсулите ги препорачувам на сите, почна да ги користи и мојот син бидејќи од многу седење се здебели. Јас сум навистина задоволна од Vitalis Slim капсулите и на сите со задоволство ги препорачувам."

ЈАС ИЗГУБИВ 6 KG !!!

СТАНИСЛАВ Домановиќ, Beograd:
"Одењето во пензија, намалената физичка активност и откажувањето од цигарите беа причина да се зголеми мојата телесна тежина. На своите 80 kg тежина и 176 cm висина додадов уште 12 kg, значи имав 92 kg. Од операцијата на срцето упорно пробувам да се ослободам од товарот. Ги пробав сите можни препарати, оние кои се продаваат во аптеки но, се беше без успех. Конечно, бидејќи за вените на нозете ми помогна Vitalis Venogel одлучив да го пробам Slim. Ја користам третата кутија и може да се пофалам дека изгубив 6 kg за 24 дена, а притоа не се придржував на посебен режим на исхрана!!! Освен тоа се чувствувам одлично, смирено, одморено, притосокот ми е нормален и поубаво спијам, немам несоница. Лабораториските анализи покажуваат дека шеќерот и холестеролот се вратија во нормала (беа покачени) и покрај тоа мене ми е најважно што не сум оптоварен со телесната тежина! Бидејќи сум задоволен од резултатите ја советував и мојата ќерка да го користи Vitalis Slim и таа е задоволна од брзината и ефикасноста.”

8 кг ПОМАЛКУ ЗА 4 НЕДЕЛИ!!!

ЛИДИЈА Илиќ, Крагујевац:
"Препаратот Ви е 100% ефикасен. Ви благодарам што ги произведовте VITALIS SLIM КАПСУЛИТЕ!!! Благодарение на VITALIS SLIM јас сум повторно на девојачките килограми и сум Ваш промотoр во Крагујевац, бидејќи моите пријателки повторно гледаат дека го носам конфекцискиот бр. 38, побрзаа да го купат Вашиот производ!!! Ослабев 8 кг за 4 недели со помош на VITALIS SLIM!!! Пијам по 2 пати дневно според Вашето упатство. Воедно го елиминирав и целулитот!!! Многу верувам во овој препарат. Вистината е дека килограмите ги симнав без никаква мака и труд. Претходно сум пробала премногу различни препарати, за кои не се знае ни број. Носев бр. 42, а сега мојот бр. 38. Сега изгледам како девојка. Насекаде луѓето ме прашуваат како толку брзо ослабев. Сега пијам VITALIS SLIM поради превенција!"


СРЕЌНА СУМ ШТО ПОСТОИТЕ, НЕМОЖАМ ДА ГО СОКРИЈАМ ЗАДОВОЛСТВОТО, ЗА ВИТАЛИС САМО ПОФАЛБИ! СО ПОМОШ НА VITALIS SLIM БЕЗ МАКА ОСЛАБЕВ 8 KG!!!

МИРЈАНА Руњаиќ, Белград:
"Никогаш немав проблеми со килограмите, но пред 6 месеци го повредив р'бетот и неможев да се движам, три ипол месеци бев неподвижна во кревет. И така малку по малку се здебелив 12 kg. Кога престанаа болките во р'бетот, јас имав друг проблем – килограмите. Секако употребував разни препарати но, без успех. И така едно утро пред еден месец слушнав за Vitalis Slim. Набрзо почнав со употреба на Vitalis Slim и со негова помош без мака намалив 8 kg!!! Среќна сум што постоите, неможам да го сокријам задоволството, за Vitalis само пофалби! Не верував дека постои нешто како Vitalis Slim сигурно за здравјето и без никакви негативни појави!!! Сега можам да Ве сакам уште повеќе, Ви благодарам прекрасни сте, Ви посакувам многу успеси!!! Многу ми помогнавте. Ве сакам... Ви благодарам на помошта и Ви посакувам долги години успеси. Голем поздрав од моето семејство, бидејќи тие се среќни кога сум јас здрава, среќна и задоволна.

ЗА САМО МЕСЕЦ ДЕНА ОСЛАБЕВ ЗА МЕНЕ НЕВЕРОЈАТНИ 7 kg!!!

ЛЕЛА Џорџевиќ, 52 год. Пирот:
"Моите маки започнаа пред неколку години кога открив дека функцијата на мојата штитна жлезда е пореметена. Во тој период, па до денес се здебелив неверојатни 18 кг. Каков шок? Што се не пробав. И да спомнам дека работам во продавница за Здрава храна каде сопственик е мојот сопруг. Незнам колку чаеви за слабеење сум испила, колку разни таблети (да не спомнувам производители) и повторно разочарување... Не знам кои се диети и кои се средства за слабеење не сум користела. Повторно ништо... Но гледајќи TV еден ден, каде ги рекламиравте Вашите производи, внимателно следев се што се кажа. И види чудо. Најпосле она право – VITALIS SLIM капсули за слабеење. Ми требаше само месец дена да ослабам за мене неверојатни 7 кг за да го сватам тоа!!! Почнав со 87 кг и стигнав на тежина од 80кг. Си реков сама на себе: Лела, тоа е тоа, тоа е она што толку си го барала! И не погрешив! После месец дена со 7 кг. помалку, продолжив понатаму, со надеж до фантастични 68 кг!!! Конечно се чувствувам задоволно. Луѓе, јас сум пресреќна бидејќи знам дека ќе ја постигнам тежината која ја сакам (посебно што до своите 30 год, во слободно време бев манекенка за Први Мај и Пирот, фирма во која работев). На крај, го препорачувам на сите Вас кои имате проблем со вишок килограми да го користите за мене најдобриот препарат за слабеење Vitalis Slim. Многу поздрави!"

30 КГ ПОМАЛКУ ЗА 4 МЕСЕЦИ!!!

МИОДРАГ Милинковиќ, Старчево, 55 години:
"За првите 2 месеци ослабев 17 кг, но килограмите и понатаму продолжив да ги губам, така што до сега изгубив уште 13 кг!!! После 4 месеци користење VITALIS SLIM ослабев вкупно 30 кг!!! Од големата тежина ме болеа и отекуваа колената и зглобовите. Сега сите болки ги снема. Само после 3 - 4 дена драстично ми се намали апетитот. Слатко и мрсно веќе не ми се јаде, а ми се пие само вода.

Пијам 3 капсули дневно: една наутро, една наручек и една навечер. Дијафрагмата ми се покачуваше и гушеше. Јадев по две векни леб дневно, а сега за цело ова време не сум изел повеќе од 200 гр леб. Едноставно ми се изгуби апетитот. Претходно ме болеше глава ако бев гладен. Требаше порано да го пробам VITALIS SLIM. Сега се чувствувам одлично. Притисокот ми е многу понизок и повеќе не пијам таблети за срце. Кога отидов кај доктор на преглед, не можеше да поверува дека за толку кратко време сум ослабел толку килограми. Мојот организаaм повеќе не бара да јадам. VITALIS SLIM дава феноменални резултати и јас сум презадоволен!!!

врв на страната ПОРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ ОН-ЛАЈН