Вести
од Vitalis

novosti
 • Vitalis Doctor’s group и
  Vitalis ординацијата се претставија нa 23-от...

Прва Vitalis
продавница

 • Во Белград е отворена
  првата VITALIS Doctor's group работилница.

Нарачајте од
странство

 • Vitalis производите од сега
  се достапни и на
  корисниците од странство...

ИСКУСТВА НА КОРИСНИЦИТЕ

ИСТИОТ МОМЕНТ ПОСЛЕ ПРВОТО НАНЕСУВАЊЕ СИТЕ БОЛКИ И СИТЕ МОИ МАКИ ПРЕСТАНАА!

МAРИЈАНА Николиќ, Белград:
"За време на бременоста имав неописливи болки и проширени вени на нозете. По професија сум фризерка и доста време поминувам стоечки, поради што ми се појавија проширените вени. Не знам што све не сум користела по препорака на сите луѓе што ги знам - ги мачкав нозете со многу јаки креми, ставав ладни облоги, пробав се и сешто. Ништо не ми помогна. Ни самата незнам колку непреспани ноќи поминав. Преку еден мој пријател го добив Vitalis Venogel. Го намачкав во тенок слој според упатството. Истиот момент после моето прво нанесување сите болки и сите мои маки престанаа! Не можев да поверувам! Тоа беше првата преспана ноќ после 20 непреспиени ноќи. Ни самата не сум свесна како толку брзо престанаа сите болки. После 15 дена почнаа вените да се повлекуваат, за што и во тоа не можев да верувам дека со гел можат да се повлечат вени. Презадоволна сум! Во тек на бременост, а и цел живот ќе го користам Venogel! Сакам од срце да го препорачам Vitalis Venogel на сите луѓе во целиот свет."

Резултатите по неколку денови веќе беа видливи! Сите потешкотии со отечените и болни нозе престанаа!!!

Душанка Чеповиќ, Нови Сад, Р. Србија:
"Поради долго стоење и зголемена телесна тежина ми се појавија проширени вени на нозете. Се обидував на сите начини да го решам овој проблем. Користев најразлични креми и масти но, резултатите изостануваа. Гледајќи тв и читајќи најразлични часописи дознав за Vitalis Venogel и одлучив да го пробам. Резултатите по неколку денови беа видливи! Сите потешкотии со отечените и болни нозе престанаа! Благодарам на Виталис што го создал овој гел за прошитени вени. Сега секоја вечер ги мачкам нозете со веногел и повеќе немам проблеми со болките, отоците и видливите вени. Со Веногел нозете повеќе не ми се уморни. Голем поздрав!"

Нозете почнаа да спласнуваат, болките се намалуваа, за после 4 дена целосно да престанат, а задебелувањето во пределот на вената изчезна!!!

Адвокат НИКОДИЈЕ Благоевиќ, Крагујевац:
"Користев безброј врсти препарати (масти и гелови), како од Аптеки, така и изработувани масти, но од сите тие препарати ништо не ми помогна. Имав тешки и уморни нозе, отоци до неможност за нормално одење, болки во нозете и вените во пределот на нивните задебелувања. Освен рекламите на TV, читав и во весниците за успешноста и мислењата за препаратот Venogel. Одлучив веднаш да се обидам со Venogel. Почнав да го користам од 03.09.2009. година. Според мое мислење, со дотогашните мои проблеми, се случи, ГОЛЕМО ЧУДО! Нозете почнаа да спласнуваат, болките се намалуваа, за после 4 дена целосно да престанат, а задебелувањето во пределот на вената исчезна! Воедно и црните дамки на нозете почнаа да стануваат незаприметливи. Знаејќи какви беа моите маки, со овој текст се обраќам на сите луѓе кои имаат проблеми од овој тип, за да и на нивните проблеми им дојде крај. Нарачајте спас за своите нозе."

ВЕНИТЕ КОИ БЕА ГОЛЕМИ КАКО ПРСТ,ПОВЕЌЕ НЕ СЕ ГЛЕДААТ!!!

СЛОБОДАНКА Џорџевиќ, Ниш:
"Читајќи еден весник наидов на текст, кој го пишувала една личност која користела Venogel и на која многу и помогнал кај проширени вени. Во почетокот не верував дека овој препарат толку помага, бидејќи ги пробав сите креми и препарати на кои наидов-и ништо не ми помогна. Сепак се одлучив да го купам. Земав 2 кутии и почнав да го користам. Секое утро ги мачкав листовите на двете нозе. Веднаш почувствував големо олеснување, а после една недела вените кои ги имав со години, почнаа да се повлекуваат. Вените кои беа големи како прст, повеќе не се гледаат!!! Повеќе немам никакви болки во листовите на нозете, а го нанесувам Venogel само еднаш дневно!!! Моите вени беа и внатрешни и тоа кај мене е наследно. А сега повеќе немам ни болка, ни такви вени кои предизвикуваат болка! Посебно е добро што Venogel брзо се суши и не ги лепи чорапите. Секое утро го нанесувам на листовите на нозете и лесно се чувствувам кога треба да пешачам и да одам во набавка во град. Venogel го препорачав и на моите пријателки, а и тие се презадоволни од употребата. Драго ми е што конечно се најде препарат кој премногу им помага на луѓето кои имаат проблеми со проширени вени. Ви посакувам многу среќа и успех!"

КОГА ПРВ ПАТ НАНЕСОВ VENOGEL МОМЕНТАЛНО ЈА СНЕМА ЦЕЛАТА БОЛКА!!!

МАРИЦА Каурин, Чуруг:
"Презадоволна сум од Vitalis Venogel!!! Нозете страшно ми отекуваа и имав јако проширени вени. Неможев да заспијам од болки во нозете. На телевизија гледав реклама за Venogel и не верував. Пред 2 недели нaрачав Venogel.Кога прв пат нанесов Venogel моментално ја снема целата болка!!! Сега секој ден работам и постојано сум на нозе. Го нанесувам секоја вечер пред спиење и немам никакви проблеми со вените. Спијам како бебе додека претходно не можев да заспијам од болки и грчеви!!! И вените се повлекоа. Немам зборови."

ИМАМ ВПЕЧАТОК ДЕКА МОЖАМ ДА ПОЛЕТАМ!!! НЕМАМ ТЕШКОТИИ ПРИ ОДЕЊЕ

ДАНИЈЕЛА Обрадовиќ, Липа:
"Prošle godine mi se na levoj nozi pojavila izražena vena. Bila je ispupčena i jako upaljena. Bolela me je cela noga! Jako je oticala. Sve što bih krenula da radim teško bih završavala. Nisam više od muke znala šta ću. Kupovala sam neke gelove i mazala i masirala, ali ništa! Pre spavanja bih je vezivala zavojem, ali opet ništa. Sve je to za mene bilo veliko mučenje. U jednom časopisu sam čitala o silnim zadovoljnim korisnicima Venogela. Rešila sam da ga probam. Odmah sam ga počela mazati. Sada mi je super! Imam utisak da mogu da poletim!!! Nemam teškoće pri hodu. Nemam grčeve i bolove i ne otiču mi više noge. Preporučila bih svakom da proba pa će videti. Hvala Vam puno."

VENOGEL МОМЕНТАЛНО ЈА НЕУТРАЛИЗИРА БОЛКАТА И ОТЕЧЕНИТЕ НОЗЕ!!!

ЗОРИЦА Гиниќ, Парачин:
"Имав проблем со видливо проширени вени, воспалена и отечена вена, како и испукани ситни капилари. Пробав разни креми, гелови, како и препарати од германски вариколози, ама се залудно. Ништо не ми помагаше додека не го пробав Vitalis Venogel. Venogel мометално ја неутрализира болката и отоците на нозете. Ја намалува температурата и црвенилото на нозете. Ги зајакнува зидовите на крвните садови и ја подобрува циркулацијата. Не пројавува алергии. Продолжив и понатаму да го користам поради превентива и се осеќам многу подобро."

ВЕНИТЕ СЕ ПОВЛЕКОА, А ЈАС НЕМАМ ПОВЕЌЕ ОТЕЧЕНИ И БОЛНИ НОЗЕ!!!

ХАСАНОВИЌ Кимета, Н. Пазар:
"Уште пред 15 години, како резултат на мојата работа, ми се појавија проширени вени. Во последните години болките се интензивираа, добив воспаление на нозете како и тешки и болни нозе. Имав тромбофлебитис, нозете многу ме болеа и често ми отекуваа и имав јако изразени вени. Потоа читав за Venogel во весници и почнав да го користам. Веднаш, по првото нанесување, почувствував олеснување!!! Venogel го користам веќе пола година. Потрошив 3-4 туби. Го нанесувам наутро и навечер, а некогаш може да помине и ден-два воопшто да не нанесам. Вените се повлекоа и јас повеќе немам никакви проблеми!!! Верувајте, користев се што постои од препарати за вени и ништо не ми помогна! Venogel го препорачувам на сите што имаат проблеми со вени. Презадоволна сум, зашто не може да биде подобро."

ПОВТОРНО МОЖАМ ДА ГИ ИСПРАВАМ НОЗЕТЕ, ДА ГИ СВИТКАМ КОЛЕНАТА И НОРМАЛНО ДА СЕ ДВИЖАМ!!!

МИОДРАГ Никитовиќ, Трепча:
"Имав страшни болки во нозете и колената во претходните 3 години. Лекари специјалисти ми рекоа дека единствено решение е да одам на операција. А имав и јаки грчеви во нозете. Ги масирав со масти и креми, но ништо. Не сакаше да попушти и не сакаше. Постојаната болка до срце ме болеше. Во едно списание прочитав за Venogel и Power капсулите.

Еве сега ги користам една и пол година. Што да Ви кажам. Откога ги користам Vitalis препаратите се чувствувам како прероден!!! Болката не ме пушташе додека не почнав да користам Venogel и пијам Power капсули. Многу ми помогна и Venogel и Power. Вените беа страшни. Кога го нанесов првиот пат, почувствував подобрување цели 2 часа!!! Повторно можам да ги исправам нозете, да ги свиткам колената и нормално да одам!!!"

ЗАРАДИ ПРОШИРЕНИТЕ ВЕНИ ИЗГУБИВ ВОЛЈА ЗА ЖИВОТ!!!

ДРАГИЦА Кривокуќа, Турија:
"Želim da se zahvalim ljudima koji proizvode i koji su omogućili da saznam za proizvod koji mi sada puno pomaže. Ja ga ne bi nazvala samo "VENOGEL", to je za mene preparat koji mi puno pomaže kod otečenih i bolnih nogu, drugim rečima, preparat koji mi je vratio volju za život a koju sam počela da gubim upravo zbog proširenih vena! Imala sam strašnih komplikacija sa umornim i teškim nogama. Sada je to za mene prošlost, zato što je VITALISOV VENOGEL - postao deo mog života, koristim ga kad god to sebi mogu da omogućim. Hvala Vam puno."

Искрено не верував во потполност во ефикасноста на препаратот, но по неколку дневната употреба, резултатите ме изненадија. Болките исчезнаа, црвенилото почна да се повлекува!!!

СИНИША ЖИВИЌ, Ниш:
"До пред неколку месеци имав проблеми со вените. Немаше место на нозете каде не беа видливи прснатите капилари, а за болките не сакам да зборувам. По препорака на ќерка ми, нарачав Веногел. Искрено, бев скептик кон препаратот, но по неколку денови употреба резултатите беа позитивно изненадувачки! Болките исчезнаа, а црвенилото почна да се повлекува! За неполни три месеци подобрувањето беше неверојатно! Единствено ми е жал што не ги фотографирав вените и капиларите пред употреба на Веногел, какви беа тогаш, а какви се денес. Препаратот задолжително го имам во својот дом и го користам превентивно."

ВЕНИТЕ СЕ ПОВЛЕКОА, А НОГАТА ПОВЕЌЕ НЕ МИ Е ЦРНА ОД ИСПУКАНИТЕ КАПИЛАРИ!!!

ИГОР Славковиќ, Зрењанин, 30 год:
"Имав проширени вени и нозете ми беа црни од испуканите капилари. Исто така имав страшни грчеви и болки. Почнав да користам Venogel и премногу сум задоволен од резултатите! Само после првото користење на Venogel, почувствував големо подобрување! Секој ден е се подобро и подобро. Навистина сум презадоволен! Досега вените се повлекоа, а ногата не ми е повеќе црна од капиларите!!! Ќе продолжам и понатаму да користам Venogel."

Сите проблеми со проширени вени, испукани капилари и болки во нозете исчезнаа!!!

ГОРДАНА Миловац, Кничанин:
"Имав многу проширени вени, болни и отечени нозе. Откако користам Vitalis Venogel многу подобро се чувствувам. Сите проблеми со проширени вени, испукани капилари и болки во нозете исчезнаа!!! Го препорачувам на сите што ги имаат истите проблеми да го користат."

БОЛКИТЕ И ГРЧЕВИТЕ ГИ СНЕМА, ВЕНИТЕ СЕ ПОВЛЕКОА, А ОТОЦИТЕ ПОТПОЛНО ИСЧЕЗНАА!!! НЕ МОЖЕВ ДА ПОВЕРУВАМ!

РАТОМИРКА Бишевац, Лешак:
"Проширените вени ми се појавија уште кога бев млада. Нанесував разни креми и масти, но се беше залудно. Болките беа јаки и неподносливи и дури ми препорачуваа и операција! Гледајќи ги Вашите реклами решив да пробам со Venogel. Првиот пат кога го нанесов спиев мирно и опуштено!!! Ги снема болките и грчевите, вените се повлекоа, а отоците потполно исчезнаа!!! Просто, не можев да поверувам! Со години мачев маки и не спиев. Сега, со Venogel спијам како бебе. Ќе го користам Вашиот препарат додека сум жива!"

УМОРНИТЕ И ТЕШКИ НОЗЕ КАКО И ИСПУКАНИТЕ КАПИЛАРИ СЕГА СЕ МИНАТО!

ЗОРИЦА Џорџевиќ, Парачин:
"Долго време чувствував болки во нозете, а причината беше проширени вени. Од мојата пријателка слушнав дека постои препарат Venogel од VITALIS, кој нејзе многу и помогнал. Го купив препаратот. Веднаш после првото нанесување почувствував преголемо подобрување! Секој ден ми беше се подобро и подобро. После неколку дена, болката и отокот во нозете потполно исчезнаа!!! Venogel ја подобрува циркулацијата и освежува. За мене тешките нозе и испуканите капилари се сега минато! Тоа е прекрасно чувство!!! Повторно можам по цел ден да стојам на нозе. Би ги препорачала на сите кои имаат исти проблеми."

ПОСЛЕ ПРВАТА КУТИЈА ОСЕТИВ ГОЛЕМО ПОДОБРУВАЊЕ!

ВИОЛЕТА Јовановиќ, Пирот:
"Проширени вени имам уште од пороѓајот, повеќе од 30 години. На левата нога беа повеќе изразени отколку на десната нога. Лекарите ме советуваа да се оперирам, за што јас не прифатив. Пробував разни препарати, но ништо не ми помогна. Нозете ми беа страшно отечени и многу црвени. Вените беа со дебелина од 2 прста! Имав огромни болки. Случајно во новина видов оглас за Vitalis Venogel и решив да го пробам и тој препарат. Во почетокот бев резервирана. Нанесов тенок слој според упатството. После првата кутија осетив големо подобрување! Црвенилото и испуканите капилари исчезнаа, а вените се повлекоа!!! Воедно и болката исчезна! Немам повеќе никакви болки во нозете! До сега употребив 4 кутии VITALIS. Нанесувам 3 пати на ден. Пресреќна сум од ефикасноста на Venogelot!"

СО ВЕНОГЕЛ МОЖАМ ДА СТОЈАМ ПО ЦЕЛ ДЕН БЕЗ НИКАКВИ ТЕШКОТИИ!!!

БРАНИСЛАВ Росиќ, келнер од Белград:
"По професија сум келнер и многу време поминувам стоејќи. Поради тоа добив проширени вени и уморни нозе. Ги пробав сите препарати за кои сум слушнал. Но, ништо не ми помогна. Од колегите на работа слушнав дека користат Vitalis Venogel и дека моментално им помогнало после првото користење. Го пробав, и после првото нанесување сите мои проблеми со проширени вени и уморни нозе како за чудо ги снема! Ја подобрува циркулацијата и освежува. Можам да стојам по цел ден без никакви проблеми!!! Немам зборови со кои ќе ја опишам мојата радост! Venogel сега редовно користам секој ден и секогаш имам неколку кутии во резерва."

Благодарејќи на препаратот Веногел, вените престанаа да отекуваат и исчезна чувството на „тешки нозе“.

ОЛГА БУГАРСКИ, Белград, Р. Србија:
"Во оваа прилика би сакала да се заблагодарам, бидејќи користејќи го вашиот препарат Веногел навистина се чувстувам здрава. Десеттина години тренирав атлетика. Тренинзите, натпреварувањата и рамните стапала направија да чувствувам силни болки во нозете. Посебно болките беа изразени во венскиот дел - во внатрешноста на колената и на самите стапала (во горниот дел). Благодарение на вашиот препарат - Веногел, вените престанаа да отекуваат и исчезна чувството на „тешки нозе“! И понатаму го користам како превентива, но со него ја подобрувам циркулацијата. БЛАГОДАРАМ."

НОЗЕТЕ ПОВЕЌЕ НЕ МИ СЕ ОТЕЧЕНИ, КАПИЛАРИТЕ И ЦРВЕНИТЕ ПЕЧАТИ ПО НОЗЕТЕ ИСЧЕЗНАА!

ЉУБИНКА Мишиќ, Врање:
"Проширените вени за прв пат ми се појавија за време на втората бременост. Беа толку изразени и болни, што морав да имам хирушка интервенција, но повторно се појавија. Болките во нозете беа неописливи, нозете ми отекуваа, ноќе имав грчеви. Навечер неспиев, циркулацијата беше премногу слаба, имав ужасни главоболки. За време на летото вените беа воспалени поради високите температури. Ги користев сите можни креми, гелови, капсули, но сето тоа имаше слаб ефект. На телевизија ја видов Вашата реклама. Се одлучив да ја пробам и не се покајав. Нарачав Venogel и почнав да го употребувам. После првата кутија осетив подобрување!!! Venogel користам со месеци и подобрувањето е огромно!!! Нозете веќе не ми се отечени, капиларите и црвените печати по нозете изчезнаа, испупчените вени се повлекоа, а главоболките престанаа!!! Осеќам олеснување во нозете, немам уморни, воспалени и отечени нозе, се тоа благодарение на Venogel! Неможам да поверувам дека конечно го пронајдов правиот производ за моите вени. Зато препорачувам, за сите луѓе кои имаат проблем со вените да користат Venogel и сите болки ќе исчезнат."

Откако користам Веногел болките престанаа, а ја се чувствувам многу подобро!

Дивна Јовановиќ, Мојковац, Р. Србија:
"Со години имам проблемaабрени во големина на прст. При една посета на мој роднина, тој забележа како ми изгледаат нозете и ми препорача Веногел, бидејќи лично го користел и бил презадоволен. Откако користам Веногел болките престанаа, а ја се чувствувам многу подобро! Забележав како воспалените процеси на вените се смируваат, нозете повеќе не отекуваат, а вените се се помалку изразени. Благодарам на Виталис за еден ваков препарат!!! Искрено, целосно не верував во ефикасноста на препаратот, но по неколку денови употреба резултатите беа позитивно изненадувачки! Болките исчезнаа, црвенилото почна да се повлекува!"

НЕМАМ ПОВЕЌЕ ОТОЦИ, БОЛКИ И ЗАМОР ВО НОЗЕТЕ!!!

ДРАГИЦА Гавриловиќ, Врбас:
"Како корисник на препаратот за вени, Venogel, можам да ги дадам сите пофалби. Имам 75 години и откако го користам Venogel, немам повеќе отоци, болка и замор во нозете! Можам да кажам дека не го користам само јас, туку цела моја фамилија, синот и сопругот. Среќна сум и благодарна што постои таков препарат и го препорачувам на сите."

БОЛКИТЕ ЦЕЛОСНО ПРЕСТАНАА, УМОРОТ ПОВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ, А ВЕНАТА МИ СЕ ПОВЛЕЧЕ!!!

СТАНА Обрадовиќ, Уб:
,,Повеќе време имав проблем со проширени вени под колената, имав големи болки и чувствував замор во нозете. Откако во аптеките се појави Venogel, го купувам редовно. Како прво, болките целосно престанаа, замор повеќе не чувствувам, а вените ми се повлекоа!!! И денес редовно користам Venogel и препорака испраќам до сите кои имаат такви проблеми да користат Venogel, бидејќи навистина е добар. Ви благодарам за ваков добар производ и Ве поздравувам сите Вас од Vitalis.''

БОЛКИТЕ ПРЕСТАНАА, А НОЗЕТЕ ПОВЕЌЕ НЕ МИ ОТЕКУВААТ!

НЕБОЈША Вукмировиќ, Звечан:
"Последните 5 години имав проблеми со вените, беа многу изразени и болни, и премногу ми отекуваа нозете... После првото нанесување на Venogel осетив подобрување, а после првата кутија видливоста на вените значајно се намали! Болките исчезнаа, а нозете повеќе не ми отекуваат. По трет пат нарачувам Venogel и планирам уште долго да го користам и воедно на сите искрено го препорачувам, бидејќи мене навистина ми помогна!"

КАПИЛАРИТЕ ИСЧЕЗНАА, ГРЧЕВИ ПОВЕЌЕ НЕМАМ!

ДУШАН Рогиќ, Beograd:
"Сакам да Ви се заблагодарам, бидејќи од кога почнав да го користам Вашиот производ Venogel, се чувствувам здраво, а имав тешкотии со вените, отежнато одење и испукани капилари. Досега сум употребил 9 паковања од Вашиот производ и можам да Ви кажам дека резултатите се видливи, капиларите исчезнаа, грчеви повеќе немам, полесно се движам и затоа продолжувам и понатаму да го користам Venogel

ЦРВЕНИЛОТО НА КОЖАТА ГО СНЕМА И БОЛКАТА ЗНАЧАЈНО СЕ НАМАЛИ!!!

РАДА Ракиќ, Велика Плана:
"Имав изгубено секаква надеж за лечење или барем намалување на повеќегодишните тешкотии поврзани со периферните крвни садови, проширените вени и циркулацијата. Се лекував во многу еминентни здравствени установи, но за жал без успех. Ме обземаше паника се додека не дознав за VITALIS и нивниот препарат VENOGEL. Одлучив да го пробам тој производ. И види чудо, веднаш почувствував големо подобрување!!! Црвенилото се повлече, а болката значајно се намали! Сега неможам без VENOGEL, убедена дека најдов спас за мојата болест. За крај би препорачала на сите кои имаат слични проблеми, а скитаат во потрага по вистинското решение, да пробаат VENOGEL."

POMOĆU 2 TUBE SU MI NESTALI OTOCI I BOLOVI!!!

JOVANKA Salak, Apatin:
,,Trošila sam mnogo para za kojekakve meleme i gelove, ali ništa mi ne pomogoše i njima se ponovo nisam vratila. Kada sam došla do Venogela, e tu je druga priča! Potrošila sam dve tube, na redu je treća, a za to vreme bolovi i otoci su nestali, koraci su mi lakši, noge mi lepše izgledaju, a vene se povlače! Vitalisov Venogel je pravi lek za bolesne, a i zdrave vene. Mnogo vredi i ja ga rado koristim. Ja lečim proširene vene Venogelom, jer se svaki uložen dinar vraća višestruko tako što nestaju bolovi i otoci, vene se postepeno povlače, korak je lakši, a noge lepše.''

Конечно го пронајдов решението за болните и отечени нозе!!!

БИЛЈАНА Миленковиќ, Штрпце:
,,Проширените вени ми се појавија после втората бременост. Во тоа време се обидов да пробам да го решам проблемот со разни креми и гелови. Веќе не се сеќавам кои се креми од различни производители не сум ги користела. Една вечер, видов реклама за Venogel на ТВ и по инсистирање на моите деца купив еден Venogel. Не можев да поверувам дека после второто нанесување од Venogel, осетив големо олеснување и дека конечно го пронајдов решението за моите отечени и болни нозе!!! Јас сум презадоволна од Vitalis Venogel, болките престанаа, немам повеќе грчеви во нозете и сега спијам без проблеми! На сите од срце го препорачувам Venogel, а јас и понатаму ќе го користам. Од срце Ве поздравувам и голема благодарност до Venogel!"

За само 10 дена воспалението го снема!!!

ВЕРИЦА Стојановиќ, Белград, 55 години:
,,Работејќи во ресторан и дисконт за пијалоци ми се појавија проширени вени, отечени зглобови и воспалени згрутчувања на нозете над зглобовите. Отидов на лекар, нема што не сум мачкала и пиела, но никакви резултати немав! Црвенилото, болката и отоците само се зголемуваа. Дознав за Venogel и решив уште тоа да го пробам. И неверојатно - за само 10 дена воспалението го снема, немам повеќе болки и немам отоци!!! Среќна сум што повторно можам да работам сега. Ви благодарам што постоите.

Вените се повлекуваат, а јас многу полесно одам!!!

МИРОСЛАВА Марјанов, Белград:
,,Имам 69 години, по професија бев трговец. Првите вени ми се појавија уште во бременоста. Имав две тромбози во 1981 и 1983 год. Користев разни препарати, но ништо не ми помогнаа. Откако користам Venogel, вените се повлекуваат, многу полесно одам, а отоците и болките во нозете се минато!!! Благодарејќи на Venogel, на овој препарат кој ми помогна повторно нормално да се движам. Срдечен поздрав од Мирослава Марјанов.

Ми престанаа грчевите и болките во нозете!!!

НЕДЕЉКА Пешиќ, Белград:
"Се викам Недељка Пешиќ, пензионер од Белград. Сакам да искажам голема благодарност до „Vitalis Doctors group“, зошто произвеле толку совршен гел „Venogel“, кој го користам за вените кои ми го загорчија животот. Од кога започнав да користам Venogel, осетив големо подобрување, ми престанаа болките и грчевите во нозете, а и вените видно се намалија!!! Исто така користев и „Sports cream“, кој го користам за болките во ‘рбетот, бидејќи имам спондилоза и оваа крема многу ми помага за болките во лумбалниот дел на ‘рбетот. Веднаш после неколку минути од нанесувањето сите болки ми престануваат!"

Нозете повеќе не ми отекуваат, а вените ми се повлекоа!!!

РУЖА Милиќ, Белград:
"Цел живот се борам со проширените вени. Се што е можно пробав, но ништо од тоа не вредеше. Од кога користам „Venogel“ се тргна на подобро!!! Сега сум смирена и задоволна, бидејќи го пронајдов лекот за моите нозе – вени. Благодарност за „VENOGEL“! Venogel користам кратко време. Потрошив три пакувања и сега се чувствувам подобро. Нозете повеќе не ми отекуваат, болките во нозете исчезнаа, а вените се повлекоа!!! Го препорачувам на секого кој има проблем со вените. Пресреќна сум и презадоволна!"

Болките престанаа и можам нормално да одам!!!

ГОСТИМИР Живковиќ, Метлич:
"Сакам на овај начин да Ве пофалам и воедно да Ве известам дека со користењето на Вашиот произвот „Venogel“, сум на добар пат потполно да го решам проблемот со проширената вена на ногата и испуканите капилари. Само после неколку дена употреба на Venogel, болките престанаа и можам нормално да одам!!! Проширените вени брзо се намалуваат, а испуканите капилари се повлекуваат! Презадоволен сум од резултатите!!! Потполно сум уверен дека ова е вистинското решение за проширените вени и испуканите капилари."

НЕМАМ ПОВЕЌЕ ГРЧЕВИ, БОЛКИ, ВОСПАЛЕНИЈА И ОТОЦИ ВО НОЗЕТЕ!!!

МАРИЈА Сречковиќ, Краљево:
После првата кутија Venogel почувствував дека грчевите и болките во нозете се минато! Додека работев, нозете страшно ми отекуваа, а имав и проширени вени. Во тоа време природата на работата бараше да сум цел ден на нозе, па имав воспалени вени на нозете, болки и грчеви. Тоа за мене беше големо мачење, бидејќи навечер неможев да спијам поради слабата циркулација и главоболките. Ги користев сите можни препарати, капсули,креми, но сето тоа ништо не ми помогна. На телевизија ја видов Вашата реклама, па си помислив да го пробам и ова. И не се покајав! Користам Venogel неколку месеци и подобрувањето е огромно!!! Чувствувам олеснување во нозете, немам воспаленија, отоци и болки. Смирена сум и сега спијам како мало дете. Пресреќна сум поради тоа што Venogel многу ми помогна, и немам зборови со кои ќе ја опишам мојата радост.''
HVALA VITALISU

Болките престанаа, се движам без проблеми и немам повеќе отоци на нозете!!! А испуканите капилари целосно се повлекоа!!!

МИРЈАНА Дамјанов, Црепаја:
,,Venogel го користам веќе подолг период и можам да кажам дека сум доста задоволна. Поради проблеми со вените неможев да одам како што треба, а ноќе болките беа неподносливи. Откако користам Venogel, болките престанаа, се движам без проблем и немам повеќе отоци на нозете!!! Исто така испуканите капилари целосно се повлекоа, а испакнатоста на вените на нозете потполно се изгуби!!! Најважно од се е дека повеќе немам болки, а со тоа ми се подобри и квалитетот на животот. Го препорачувам Venogel на сите кои имаат проблеми со вените, бидејќи навистина помага. Ви благодарам што постоите за нас!!! БЛАГОДАРНОСТ ДО VITALIS!"

ПОСЛЕ НЕКОЛКУ МАЧКАЊА ПОЧУВСТВУВАВ ГОЛЕМО ОЛЕСНУВАЊЕ!!!

ВЕЛИКА Јоксимовиќ, Љубовија, правник:
"Проширени вени добив за време на бременоста, и тој проблем трае повеќе од дваесет години. Вените се изразени само на десната нога од коленото до стапалото и ми предизвикуваа голем проблем изразен со големи болки во нозете, со чести воспаленија се до февруари 2009 год., од кога почнав да користам Venogel. На почетокот нозете ги мачкав два пати на ден и после нколку третмани почувствував големо подобрување. Сега нозете ги мачкам еднаш дневно, понекогаш и левата нога поради превенција и премногу сум задоволна! И веќе на некој од моите пријатели им раскажував за ефикасноста на овој препарат, така што некои станаа корисници на Vitalis Venogel и многу ми се благодарни за препораката. Пробајте и Вие и уверете се сами."

ДОЛГО ВРЕМЕ КОРИСТАМ VENOGEL И СУМ ПРЕЗАДОВОЛЕН!

ПЕТАР Чукиќ, Лешак:
"Уште од рана младост, како војник, добив воспаление и проширени вени. Со годините проблемите стануваа се поголеми. Користев најразлични креми и лекови, а лекарите ми предлагаа операција. Првиот пат кога ја видов Вашата реклама во аптека, го купив Вашиот производ Venogel и бев пријатно изненаден и среќен кога осетив дека болките и тегобите во нозете исчезнуваат. Подолго време користам Venogel и сум презадоволен, а Вас искрено ве поздравувам и Ви честитам за овој производ! Со надеж дека долго ќе постоите и ќе им помагате на сите луѓе на кои секогаш им препорачувам да ги купат Вашите поизводи."

ДЕНЕС НЕМАМ НИ БОЛКИ НИ ОТОЦИ НА НОЗЕТЕ!!!

МИЛЕНА Наџ, Плочица:
,,Проширените вени на нозете ги носам од младоста. Како годините поминуваа, вените беа се поизразени и болни. Нозете често ми отекуваа, а од болки не можам да спијам. Користев се и сешто да ги смирам отоците и болката. Ништо не ми помогна. По препорака на сопругот нарачав Venogel. После неколку нанесувања Venogel болката престана, а со времето и отоците се намалуваа! Од тогаш редовно користам Venogel, немам болки, немам отоци на нозете и сум многу задоволна жена!!! Venogel го користам повеќе од 2 години. Денес немам ни болки ни отоци на нозете, но и понатаму користам Venogel, бидејќи во него имам најмногу доверба и со него сум најсигурна. Сите кои имаат проблеми со вени на нозете најсрдечно го препорачувам Venogel, бидејќи Venogel сигурно помага!''

КОГА СЕ НАМАЧКАВ СО VENOGEL БОЛКИТЕ ПРЕСТАНАА!!!

ВЛАДАНКА Алексиќ, Јагодина пензионер:
"Кога се намачкав со Venogel болките престанаа!!! Презадоволна сум од Vitalis Venogel! Нозете постојано ми отекуваа и имав многу проширени вени. Неможев да спијам од болки во нозете. На TV гледав реклами за Vitalis Venogel и неможев да поверувам. Пред два месеци, а можеби и повеќе го нарачав Venogel и веднаш ги намачкав нозете. Осетив големо подобрување, немам повеќе болки во нозете, а и вените ми се повлекоа, мачкам секоја вечер. Го користам Venogel бидејќи многу ми помага."

КОГА ВИДОВ КОЛКУ МНОГУ VENOGEL И ПОМОГНА НА МАЈКА МИ, ГО ПРОБАВ И ЈАС.

ПЕТАР Субашa, Црепаја:
,,За Venogel дознав од сестра ми кога и го купи на мајка ми, па решив и јас да го пробам. Со оглед дека проблемот со вените ни е наследен, и јас исто како мајка ми имав проблем. Кога видов колку многу Venogel и помогна на мајка ми, го пробај и јас. И бев воодушевен! Претходно неможев наутро да станам на нозе, а од кога користам Venogel, без проблеми одам. Воедно морам да кажам дека вените кои беа страшно изразени, сега по нозете се гледаат во трагови. Болките престанаа, а тоа мене ми беше најбитно. И мајка ми и јас сме редовни корисници на Venogel и премногу сме задоволни од постигнатите резултати. Venogel стана наш фамилјарен препарат, и постојан гостин во нашата семејна аптека. Благодарам на VITALIS."

VENOGEL МИ ЈА ВРАТИ НАСМЕВКАТА НА ЛИЦЕТО!

МИТРА Бубања, Земун:
"За време на првата бременост заприметив проширени вени. После породувањето почна борбата со овој проблем. За време на втората бременост ситуацијата се влоши, а за време на третата бременост уште повеќе. Вени со дебелина на прст, отечени нозе, капилари, црвенило, грчеви. Се лечев со ињекции, гелови, креми, во државни и приватни амбуланти. Ми предложија операција. Во некој од весниците прочитав за Venogel. Искрено бев скептична, не верував, ама го купив за да пробам. После првото нанесување на Venogel, осетив подобрување само после 2-3 минути. После неколку дена грчевите се намалија, повеќе не беа чести и јаки. Отоците исчезнаа, црвенилото се повлече. Големите вени потешко се повлекуваат, но сум упорна со нанесување Venogel, а резултатите се фантастични! Исто ми е многу важно што кожата одлично го упива Venogel, па не остава траги по облеката. Благодарам на Venogel и стручниот тим за овој револуционерен производ, бидејќи Venogel ми ја врати насмевката на лицето."

КАПИЛАРИТЕ НА КОЛКОВИТЕ БЕА ПРАВА ПАЈАКОВА МРЕЖА.

ЉУБИЦА Џоговиќ, Рашка, советник за осигурување:
"Од проширени вени и капилари патев повеќе од 23 години од пораѓајот со близнаците. Имав отечени, тешки и уморни нозе, а капиларите на колковите беа права пајакова мрежа, сини што неможев ни сукња да носам, едноставно грдо. Користев се и сешто, дури и докторите ми викаа дека тоа едноставно е така и дека за тоа нема некој лек. Видов реклама за Venogel и решив да го пробам и тој препарат, макар што бев скептична после користење на толку многу препарати. Само после првата кутија Venogel можев подолго да одам, нозете престанаа да отекуваат, а и капиларите почнаа да се повлекуваат, тоа беше големо подобрување и знак да продолжам со користење на Venogel! Venogel користам и понатаму, нозете не ме болат, а сега носам и сукња и имам самодоверба! Venogel ќе користам и понатаму бидејќи е спас за вени и капилари, а посебно што е на природна база."

ВЕНИТЕ ПОСЛЕ РЕДОВНА УПОТРЕБА СЕ ПОВЛЕКОА!!!

РАДЕНКА Мариќ, Белград:
"Имав многу изразени вени по целите нозе со дебелина на прст. Премногу ме болеа поради што ми беше отежнато движењето па дури и станувањето, додека извршував обични куќни активности. Пробав најразлични препарати и редовно посетував доктор, но мојот проблем не се намалуваше. Кога видов реклама на TV и слушнав за позитивните искуства од корисниците на Venogel, решив да пробам и не се покајав. Вените после редовна употреба се повлекоа и што е најважно престана болката!!! Го користам Venogel и понатаму и понатаму и го препорачувам на сите со исти проблеми да го пробаат."

ПОРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ ОН-ЛАЈН